Çandırlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Feke, Adana)
Adana ili Feke ilçesine bağlı Çandırlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 344 kişi (TÜİK).
Çandırlar Mahallesi, Adana ilinin Feke ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çandırlar Mahallesi'nin haritası, Feke ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çandırlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 344 kişidir. 2013 yılında 445 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,3 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı.
Temel Bilgiler
Çandırlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çandırlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 344 kişidir. 2013 yılında 445 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,7 azaldı.
Çandırlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çandırlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 344 | -3,4 |
| 2021 | 356 | -1,4 |
| 2020 | 361 | 0,6 |
| 2019 | 359 | -0,8 |
| 2018 | 362 | -4,0 |
| 2017 | 377 | -8,3 |
| 2016 | 411 | -1,2 |
| 2015 | 416 | -4,6 |
| 2014 | 436 | -2,0 |
| 2013 | 445 | - |
Çandırlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çandırlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çandırlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 312, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %37,2 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %35,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 92 | 37,2 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 88 | 35,6 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 51 | 20,6 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 2 | 0,8 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 2 | 0,8 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 0,8 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 1 | 0,4 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,4 |
| Diğer (4) | 4 | 1,6 |
Feke Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 312, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %48,3 ile Cömert Özen (YENİDEN REFAH) aldı, ikinci sırada %23,2 ile Mehmet Ali Kızıloluk (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Cömert Özen | YENİDEN REFAH | 125 | 48,3 |
| Mehmet Ali Kızıloluk | CHP | 60 | 23,2 |
| Ahmet Şener | MHP | 53 | 20,5 |
| Yaşar Soylu | İYİ PARTİ | 8 | 3,1 |
| Hasan Gezer | SAADET | 4 | 1,5 |
| Nejdet Şanlı | HÜDA PAR | 3 | 1,2 |
| Bekir Örün | MİLLET | 2 | 0,8 |
| Eşegül Ünal | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| Alper Emir | HKP | 1 | 0,4 |
| Fatıma Beyza Yardım | BTP | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Feke Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 312, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %40,8 ile YENİDEN REFAH aldı, ikinci sırada %31,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YENİDEN REFAH | 108 | 40,8 |
| CHP | 83 | 31,3 |
| MHP | 49 | 18,5 |
| İYİ PARTİ | 10 | 3,8 |
| SAADET | 4 | 1,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,1 |
| BTP | 2 | 0,8 |
| TİP | 2 | 0,8 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,8 |
Çandırlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çandırlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 284, sandığa gidenlerin oranı %83,1. En çok oyu %55,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 117 | 55,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 62 | 29,4 |
| Sinan Oğan | 26 | 12,3 |
| Muharrem İnce | 6 | 2,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 285, sandığa gidenlerin oranı %80,3. En çok oyu %72,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 165 | 72,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 62 | 27,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 284, sandığa gidenlerin oranı %83,5. En çok oyu %30,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 64 | 30,6 |
| MHP | 44 | 21,1 |
| İYİ PARTİ | 33 | 15,8 |
| CHP | 30 | 14,3 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 5,3 |
| BBP | 9 | 4,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 2,4 |
| MEMLEKET | 3 | 1,4 |
| TİP | 2 | 1,0 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |
| Diğer (4) | 4 | 1,9 |