Çantırlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Çantırlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 137 kişi (TÜİK).
Çantırlı Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çantırlı Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çantırlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 137 kişidir. 2013 yılında 105 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,2 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Çantırlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çantırlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 137 kişidir. 2013 yılında 105 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,5 arttı.
Çantırlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çantırlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 137 | -2,1 |
| 2021 | 140 | 4,5 |
| 2020 | 134 | -3,6 |
| 2019 | 139 | 5,3 |
| 2018 | 132 | 29,4 |
| 2017 | 102 | -7,3 |
| 2016 | 110 | 2,8 |
| 2015 | 107 | 0,9 |
| 2014 | 106 | 1,0 |
| 2013 | 105 | - |
Çantırlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çantırlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çantırlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %53,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,6 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 71 | 53,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 51 | 38,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 6 | 4,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,5 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,8 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,8 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %53,2 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,2 ile Özer Kasap (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 67 | 53,2 |
| Özer Kasap | CHP | 33 | 26,2 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 22 | 17,5 |
| Kadir Kurtuluş Yetkin | DSP | 2 | 1,6 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| Kutlu Çınar | SAADET | 1 | 0,8 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %57,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 73 | 57,9 |
| CHP | 32 | 25,4 |
| İYİ PARTİ | 17 | 13,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| SAADET | 1 | 0,8 |
Çantırlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çantırlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %81,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,8 ile Sinan Oğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 100 | 81,3 |
| Sinan Oğan | 12 | 9,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 8,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %99,2. En çok oyu %89,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 109 | 89,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 10,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %58,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 72 | 58,1 |
| MHP | 25 | 20,2 |
| İYİ PARTİ | 22 | 17,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| CHP | 1 | 0,8 |