Çatalçam Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Tufanbeyli, Adana)
Adana ili Tufanbeyli ilçesine bağlı Çatalçam Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.410 kişi (TÜİK).
Çatalçam Mahallesi, Adana ilinin Tufanbeyli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çatalçam Mahallesi'nin haritası, Tufanbeyli ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çatalçam Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.410 kişidir. 2013 yılında 1.460 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %38,5 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 15,857 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 1.410 |
Çatalçam Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çatalçam Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.410 kişidir. 2013 yılında 1.460 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %3,4 azaldı.
Çatalçam Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çatalçam Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.410 | -0,8 |
| 2021 | 1.421 | -1,3 |
| 2020 | 1.439 | 1,2 |
| 2019 | 1.422 | -1,6 |
| 2018 | 1.445 | 4,0 |
| 2017 | 1.390 | -1,5 |
| 2016 | 1.411 | -2,6 |
| 2015 | 1.449 | -2,1 |
| 2014 | 1.480 | 1,4 |
| 2013 | 1.460 | - |
Çatalçam Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çatalçam Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çatalçam Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.045, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %43,3 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,3 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 373 | 43,3 |
| Zeydan Karalar | CHP | 330 | 38,3 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 112 | 13,0 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 36 | 4,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Eyyup Kebude | YTP | 2 | 0,2 |
| Mehmet Fer | MİLLİ YOL | 2 | 0,2 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 0,2 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 1 | 0,1 |
Tufanbeyli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.045, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %38,5 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı, ikinci sırada %35,3 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Aktürk | CHP | 326 | 38,5 |
| Ekrem Keçe | AK PARTİ | 299 | 35,3 |
| Recep Balı | İYİ PARTİ | 166 | 19,6 |
| Serdar Türken | YENİDEN REFAH | 43 | 5,1 |
| Ziya Kanat | HÜDA PAR | 3 | 0,3 |
| Mehmet Gül | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Mahmut Ulun | BTP | 2 | 0,2 |
| Mustafa Çetinkaya | MİLLET | 2 | 0,2 |
| Musa Özkan | SAADET | 1 | 0,1 |
| Mehmet Güneş | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Tufanbeyli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.045, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %29,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 243 | 29,0 |
| CHP | 231 | 27,6 |
| İYİ PARTİ | 175 | 20,9 |
| YENİDEN REFAH | 169 | 20,2 |
| SAADET | 9 | 1,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,2 |
| TKP | 2 | 0,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| BTP | 2 | 0,2 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Çatalçam Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çatalçam Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.041, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %73,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 631 | 73,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 166 | 19,4 |
| Sinan Oğan | 57 | 6,6 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.041, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %76,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 654 | 76,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 202 | 23,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.041, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %35,5 ile MHP aldı, ikinci sırada %30,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 300 | 35,5 |
| AK PARTİ | 257 | 30,4 |
| İYİ PARTİ | 140 | 16,6 |
| CHP | 80 | 9,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 15 | 1,8 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 1,1 |
| BBP | 7 | 0,8 |
| HAK-PAR | 3 | 0,4 |
| GENÇPARTİ | 3 | 0,4 |
| MEMLEKET | 2 | 0,2 |
| Diğer (6) | 8 | 1,0 |