Evci Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Tufanbeyli, Adana)
Adana ili Tufanbeyli ilçesine bağlı Evci Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 158 kişi (TÜİK).
Evci Mahallesi, Adana ilinin Tufanbeyli ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Evci Mahallesi'nin haritası, Tufanbeyli ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Evci Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 158 kişidir. 2013 yılında 183 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %90,2 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 36,972 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 158 |
Evci Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Evci Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 158 kişidir. 2013 yılında 183 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,7 azaldı.
Evci Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Evci Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 158 | 2,6 |
| 2021 | 154 | 4,8 |
| 2020 | 147 | -6,4 |
| 2019 | 157 | -4,3 |
| 2018 | 164 | 6,5 |
| 2017 | 154 | -5,5 |
| 2016 | 163 | -6,3 |
| 2015 | 174 | -6,5 |
| 2014 | 186 | 1,6 |
| 2013 | 183 | - |
Evci Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Evci Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Evci Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 166, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %91,6 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %4,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 141 | 91,6 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 7 | 4,5 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 3 | 1,9 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,7 |
| Veli Şahin | Bağımsız | 1 | 0,7 |
Tufanbeyli Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 166, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %90,2 ile Ahmet Aktürk (CHP) aldı, ikinci sırada %7,2 ile Ekrem Keçe (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Aktürk | CHP | 138 | 90,2 |
| Ekrem Keçe | AK PARTİ | 11 | 7,2 |
| Recep Balı | İYİ PARTİ | 4 | 2,6 |
Tufanbeyli Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 166, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %87,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %7,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 134 | 87,6 |
| AK PARTİ | 11 | 7,2 |
| İYİ PARTİ | 4 | 2,6 |
| TKP | 1 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| EMEP | 1 | 0,7 |
| TİP | 1 | 0,7 |
Evci Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Evci Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %92,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %5,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 117 | 92,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 7 | 5,5 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,6 |
| Sinan Oğan | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %94,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %6,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 125 | 94,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 8 | 6,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 149, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %86,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %5,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 108 | 86,4 |
| AK PARTİ | 7 | 5,6 |
| İYİ PARTİ | 6 | 4,8 |
| MHP | 2 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |