Çatçat Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Şereflikoçhisar, Ankara)
Ankara ili Şereflikoçhisar ilçesine bağlı Çatçat Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 15 kişi (TÜİK).
Çatçat Mahallesi, Ankara ilinin Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çatçat Mahallesi'nin haritası, Şereflikoçhisar ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çatçat Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 15 kişidir. 2013 yılında 13 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,3 ile Memiş Çelik (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Tür | Mahalle |
|---|---|
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 15 |
Çatçat Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çatçat Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 15 kişidir. 2013 yılında 13 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %15,4 arttı.
Çatçat Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çatçat Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 15 | -6,2 |
| 2021 | 16 | 0,0 |
| 2020 | 16 | 6,7 |
| 2019 | 15 | 7,1 |
| 2018 | 14 | 27,3 |
| 2016 | 11 | 0,0 |
| 2015 | 11 | 0,0 |
| 2014 | 11 | -15,4 |
| 2013 | 13 | - |
Çatçat Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çatçat Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çatçat Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 12, sandığa gidenlerin oranı %108,3. En çok oyu %53,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %46,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 7 | 53,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 6 | 46,1 |
Şereflikoçhisar Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 12, sandığa gidenlerin oranı %108,3. En çok oyu %58,3 ile Memiş Çelik (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Mustafa Koçak (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Memiş Çelik | AK PARTİ | 7 | 58,3 |
| Mustafa Koçak | CHP | 4 | 33,3 |
| Fahri Tuna | ZAFER PARTİSİ | 1 | 8,3 |
Şereflikoçhisar Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 12, sandığa gidenlerin oranı %108,3. En çok oyu %58,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 7 | 58,3 |
| CHP | 4 | 33,3 |
| İYİ PARTİ | 1 | 8,3 |
Çatçat Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çatçat Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12, sandığa gidenlerin oranı %125,0. En çok oyu %40,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6 | 40,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6 | 40,0 |
| Sinan Oğan | 3 | 20,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %50,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %50,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6 | 50,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6 | 50,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12, sandığa gidenlerin oranı %125,0. En çok oyu %40,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 6 | 40,0 |
| CHP | 4 | 26,7 |
| GENÇPARTİ | 1 | 6,7 |
| MHP | 1 | 6,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 6,7 |
| İYİ PARTİ | 1 | 6,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 6,7 |