Çaybaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Çaybaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 481 kişi (TÜİK).
Çaybaşı Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çaybaşı Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çaybaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 481 kişidir. 2013 yılında 522 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,7 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Çaybaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çaybaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 481 kişidir. 2013 yılında 522 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,9 azaldı.
Çaybaşı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çaybaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 481 | 2,8 |
| 2021 | 468 | -2,1 |
| 2020 | 478 | -1,8 |
| 2019 | 487 | 0,6 |
| 2018 | 484 | 2,5 |
| 2017 | 472 | -3,1 |
| 2016 | 487 | -2,4 |
| 2015 | 499 | -2,9 |
| 2014 | 514 | -1,5 |
| 2013 | 522 | - |
Çaybaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çaybaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çaybaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 388, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %51,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 182 | 51,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 102 | 28,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 49 | 13,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 7 | 2,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 4 | 1,1 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 1 | 0,3 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,3 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 388, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %50,7 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,9 ile Erkan Aydın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 180 | 50,7 |
| Erkan Aydın | CHP | 92 | 25,9 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 54 | 15,2 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 13 | 3,7 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 7 | 2,0 |
| Kerim Bulut | SAADET | 4 | 1,1 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 3 | 0,8 |
| Gül Pola | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Göksel Söğüt | HKP | 1 | 0,3 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 388, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %53,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 186 | 53,1 |
| CHP | 82 | 23,4 |
| YENİDEN REFAH | 51 | 14,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 4,0 |
| İYİ PARTİ | 8 | 2,3 |
| SAADET | 5 | 1,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| DSP | 1 | 0,3 |
| DP | 1 | 0,3 |
Çaybaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çaybaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 381, sandığa gidenlerin oranı %96,3. En çok oyu %75,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 271 | 75,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 46 | 12,8 |
| Sinan Oğan | 41 | 11,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 381, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %85,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 303 | 85,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 51 | 14,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 381, sandığa gidenlerin oranı %96,3. En çok oyu %60,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %10,8 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 219 | 60,7 |
| YENİDEN REFAH | 39 | 10,8 |
| CHP | 34 | 9,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 25 | 6,9 |
| MHP | 21 | 5,8 |
| İYİ PARTİ | 16 | 4,4 |
| MEMLEKET | 3 | 0,8 |
| AB | 2 | 0,6 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,3 |
| BBP | 1 | 0,3 |