Çaylı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sarıçam, Adana)
Adana ili Sarıçam ilçesine bağlı Çaylı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 165 kişi (TÜİK).
Çaylı Mahallesi, Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çaylı Mahallesi'nin haritası, Sarıçam ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çaylı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 165 kişidir. 2013 yılında 166 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %0,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,9 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çaylı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çaylı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 165 kişidir. 2013 yılında 166 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %0,6 azaldı.
Çaylı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çaylı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 165 | -1,2 |
| 2021 | 167 | -6,7 |
| 2020 | 179 | -14,4 |
| 2019 | 209 | -11,4 |
| 2018 | 236 | 26,9 |
| 2017 | 186 | 5,7 |
| 2016 | 176 | 1,7 |
| 2015 | 173 | 6,1 |
| 2014 | 163 | -1,8 |
| 2013 | 166 | - |
Çaylı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çaylı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çaylı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 158, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %41,7 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,6 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 60 | 41,7 |
| Zeydan Karalar | CHP | 44 | 30,6 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 16 | 11,1 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 12 | 8,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 4 | 2,8 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 2 | 1,4 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 2 | 1,4 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,7 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 1 | 0,7 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 1 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,7 |
Sarıçam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 158, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %43,9 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı, ikinci sırada %25,0 ile Hüseyin Göçmen (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bilal Uludağ | MHP | 58 | 43,9 |
| Hüseyin Göçmen | CHP | 33 | 25,0 |
| Süleyman Gönül | SAADET | 14 | 10,6 |
| Yusuf Özer | İYİ PARTİ | 13 | 9,8 |
| Uğur Aşık | BÜYÜK BİRLİK | 10 | 7,6 |
| Mustafa Yeter | YENİDEN REFAH | 2 | 1,5 |
| Dilek Tepe | MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| Sibel Demirci | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Sarıçam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 158, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %34,8 ile MHP aldı, ikinci sırada %24,6 ile SAADET yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 48 | 34,8 |
| SAADET | 34 | 24,6 |
| CHP | 24 | 17,4 |
| İYİ PARTİ | 15 | 10,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 8 | 5,8 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 3,6 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 2,2 |
| BTP | 1 | 0,7 |
Çaylı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çaylı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 147, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %62,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 84 | 62,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 28,4 |
| Sinan Oğan | 8 | 6,0 |
| Muharrem İnce | 4 | 3,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 147, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %62,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 81 | 62,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 49 | 37,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 147, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %26,7 ile MHP aldı, ikinci sırada %24,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 35 | 26,7 |
| AK PARTİ | 32 | 24,4 |
| İYİ PARTİ | 29 | 22,1 |
| CHP | 17 | 13,0 |
| MEMLEKET | 6 | 4,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,8 |
| BBP | 3 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,8 |
| TİP | 1 | 0,8 |