Çayyolu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Çayyolu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 6.695 kişi (TÜİK).
Çayyolu Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çayyolu Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çayyolu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 6.695 kişidir. 2007 yılında 8.590 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %69,1 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çayyolu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çayyolu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 6.695 kişidir. 2007 yılında 8.590 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,1 azaldı.
Çayyolu Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çayyolu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 6.695 | -0,1 |
| 2021 | 6.701 | 5,9 |
| 2020 | 6.326 | 7,7 |
| 2019 | 5.871 | 5,9 |
| 2018 | 5.544 | 2,8 |
| 2017 | 5.392 | -0,7 |
| 2016 | 5.431 | -1,7 |
| 2015 | 5.524 | 1,9 |
| 2014 | 5.422 | -2,6 |
| 2013 | 5.569 | 0,1 |
| 2012 | 5.565 | 1,1 |
| 2011 | 5.502 | 3,7 |
| 2010 | 5.304 | 4,2 |
| 2009 | 5.088 | -42,7 |
| 2008 | 8.873 | 3,3 |
| 2007 | 8.590 | - |
Çayyolu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çayyolu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çayyolu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.444, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %84,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %10,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 3.798 | 84,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 481 | 10,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 79 | 1,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 25 | 0,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 23 | 0,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 22 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 13 | 0,3 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 11 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 11 | 0,2 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 7 | 0,2 |
| Diğer (5) | 11 | 0,2 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.444, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %69,1 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı, ikinci sırada %10,8 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Can Güner | CHP | 3.078 | 69,1 |
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 483 | 10,8 |
| İrfan Değirmenci | TİP | 354 | 8,0 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 239 | 5,4 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 83 | 1,9 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 43 | 1,0 |
| Çisel Demirkan Sakallı | TKP | 31 | 0,7 |
| Türkan Demir | DEM Parti | 30 | 0,7 |
| Veli Özçelik | MEMLEKET | 20 | 0,5 |
| Selin Karsak Karaduman | DEVA PARTİSİ | 19 | 0,4 |
| Diğer (16) | 73 | 1,6 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 5.444, sandığa gidenlerin oranı %83,6. En çok oyu %73,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %10,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.260 | 73,0 |
| AK PARTİ | 481 | 10,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 245 | 5,5 |
| TİP | 163 | 3,6 |
| İYİ PARTİ | 102 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 36 | 0,8 |
| DEM Parti | 35 | 0,8 |
| TKP | 30 | 0,7 |
| DEVA PARTİSİ | 21 | 0,5 |
| MEMLEKET | 19 | 0,4 |
| Diğer (16) | 74 | 1,6 |
Çayyolu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çayyolu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.351, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %82,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %15,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.146 | 82,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 755 | 15,0 |
| Sinan Oğan | 135 | 2,7 |
| Muharrem İnce | 12 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.355, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %84,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %15,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.172 | 84,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 765 | 15,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.351, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %61,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %15,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.109 | 61,6 |
| İYİ PARTİ | 805 | 15,9 |
| AK PARTİ | 519 | 10,3 |
| MHP | 176 | 3,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 170 | 3,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 106 | 2,1 |
| YENİDEN REFAH | 38 | 0,8 |
| MEMLEKET | 37 | 0,7 |
| BBP | 18 | 0,4 |
| TKP | 17 | 0,3 |
| Diğer (10) | 31 | 0,6 |