Çeltikçi Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Çeltikçi Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 291 kişi (TÜİK).
Çeltikçi Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çeltikçi Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çeltikçi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 291 kişidir. 2013 yılında 399 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %27,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,1 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 8,913 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 291 |
Çeltikçi Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çeltikçi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 291 kişidir. 2013 yılında 399 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %27,1 azaldı.
Çeltikçi Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çeltikçi Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 291 | -5,5 |
| 2021 | 308 | -8,3 |
| 2020 | 336 | -5,9 |
| 2019 | 357 | -14,6 |
| 2018 | 418 | 27,8 |
| 2017 | 327 | -7,6 |
| 2016 | 354 | -1,7 |
| 2015 | 360 | -4,5 |
| 2014 | 377 | -5,5 |
| 2013 | 399 | - |
Çeltikçi Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çeltikçi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çeltikçi Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 278, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %61,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %29,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 147 | 61,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 69 | 29,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 15 | 6,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 1,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,4 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,4 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,4 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 278, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %48,1 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %28,3 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Coşkun Ünal | CHP | 114 | 48,1 |
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 67 | 28,3 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 42 | 17,7 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 8 | 3,4 |
| Orhan Şimşek | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Semiha Tad | BTP | 1 | 0,4 |
| Sümeyra Yılmaz | HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
| Mehmet Güven | DP | 1 | 0,4 |
| Harun Nevruzoğlu | MİLLET | 1 | 0,4 |
| - | Bağımsız | 1 | 0,4 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 278, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %64,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %20,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 150 | 64,1 |
| AK PARTİ | 49 | 20,9 |
| İYİ PARTİ | 26 | 11,1 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,1 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| EMEP | 1 | 0,4 |
Çeltikçi Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çeltikçi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 266, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %61,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 149 | 61,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 81 | 33,3 |
| Sinan Oğan | 13 | 5,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 266, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %61,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 145 | 61,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 90 | 38,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 266, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %39,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 93 | 39,4 |
| İYİ PARTİ | 50 | 21,2 |
| CHP | 44 | 18,6 |
| MHP | 31 | 13,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 3,8 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,1 |
| HAK-PAR | 1 | 0,4 |
| BBP | 1 | 0,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| AB | 1 | 0,4 |