Ciğir Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı Ciğir Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 144 kişi (TÜİK).
Ciğir Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ciğir Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ciğir Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 144 kişidir. 2013 yılında 173 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,0 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Tür | Mahalle |
|---|---|
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 144 |
Ciğir Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ciğir Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 144 kişidir. 2013 yılında 173 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,8 azaldı.
Ciğir Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ciğir Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 144 | -10,6 |
| 2021 | 161 | 5,9 |
| 2020 | 152 | -7,3 |
| 2019 | 164 | 0,0 |
| 2018 | 164 | 19,7 |
| 2017 | 137 | 1,5 |
| 2016 | 135 | -9,4 |
| 2015 | 149 | -3,2 |
| 2014 | 154 | -11,0 |
| 2013 | 173 | - |
Ciğir Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ciğir Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ciğir Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 214, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %54,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %42,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 100 | 54,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 79 | 42,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 2,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,5 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 214, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %50,0 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %46,8 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 93 | 50,0 |
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 87 | 46,8 |
| Mehmet Ali Uysal | YENİDEN REFAH | 5 | 2,7 |
| Sultan Kıran | HKP | 1 | 0,5 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 214, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %47,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %45,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 86 | 47,5 |
| AK PARTİ | 83 | 45,9 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 3,3 |
| İYİ PARTİ | 5 | 2,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
Ciğir Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ciğir Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 141, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %76,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 96 | 76,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 16,8 |
| Sinan Oğan | 8 | 6,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 141, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %75,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 94 | 75,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 30 | 24,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 141, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %44,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 58 | 44,6 |
| MHP | 23 | 17,7 |
| İYİ PARTİ | 14 | 10,8 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 8,5 |
| CHP | 10 | 7,7 |
| BBP | 6 | 4,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,3 |
| TKP | 1 | 0,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,8 |
| HKP | 1 | 0,8 |