Çınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Akyurt, Ankara)
Ankara ili Akyurt ilçesine bağlı Çınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 259 kişi (TÜİK).
Çınar Mahallesi, Ankara ilinin Akyurt ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çınar Mahallesi'nin haritası, Akyurt ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 259 kişidir. 2007 yılında 424 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %38,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,2 ile Hilal Ayık (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Çınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 259 kişidir. 2007 yılında 424 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %38,9 azaldı.
Çınar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 259 | 5,7 |
| 2021 | 245 | -4,3 |
| 2020 | 256 | -11,4 |
| 2019 | 289 | -4,9 |
| 2018 | 304 | 13,0 |
| 2017 | 269 | 1,1 |
| 2016 | 266 | -9,5 |
| 2015 | 294 | 0,7 |
| 2014 | 292 | -7,3 |
| 2013 | 315 | -4,3 |
| 2012 | 329 | -15,6 |
| 2011 | 390 | -8,5 |
| 2010 | 426 | 1,2 |
| 2009 | 421 | -3,7 |
| 2008 | 437 | 3,1 |
| 2007 | 424 | - |
Çınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 251, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %59,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,5 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 133 | 59,6 |
| Mansur Yavaş | CHP | 68 | 30,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 17 | 7,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Akyurt Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 251, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %58,2 ile Hilal Ayık (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,2 ile Gültekin Ayantaş (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hilal Ayık | AK PARTİ | 131 | 58,2 |
| Gültekin Ayantaş | YENİDEN REFAH | 59 | 26,2 |
| Filiz Geygel | CHP | 22 | 9,8 |
| Orhan Özden | SAADET | 5 | 2,2 |
| Nihat Karaoğlan | İYİ PARTİ | 4 | 1,8 |
| Orhan Esim | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| Deniz Gökkaya | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Uğur Yırtıcı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Alparslan Özel | YTP | 1 | 0,4 |
Akyurt Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 251, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %62,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,1 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 141 | 62,4 |
| YENİDEN REFAH | 41 | 18,1 |
| CHP | 24 | 10,6 |
| İYİ PARTİ | 6 | 2,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 6 | 2,6 |
| SAADET | 4 | 1,8 |
| TKH | 2 | 0,9 |
| MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Çınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 240, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %77,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 176 | 77,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 13,6 |
| Sinan Oğan | 18 | 7,9 |
| Muharrem İnce | 3 | 1,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 240, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %85,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 182 | 85,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 30 | 14,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 240, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %57,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,3 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 131 | 57,5 |
| İYİ PARTİ | 28 | 12,3 |
| MHP | 27 | 11,8 |
| CHP | 13 | 5,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,6 |
| GENÇPARTİ | 4 | 1,8 |
| MEMLEKET | 4 | 1,8 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 1,8 |
| BBP | 1 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 1,3 |