Çınarönü Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yıldırım, Bursa)
Bursa ili Yıldırım ilçesine bağlı Çınarönü Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 15.031 kişi (TÜİK).
Çınarönü Mahallesi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çınarönü Mahallesi'nin haritası, Yıldırım ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çınarönü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 15.031 kişidir. 2007 yılında 10.588 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %42,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,5 ile Oktay Yılmaz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Çınarönü Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çınarönü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 15.031 kişidir. 2007 yılında 10.588 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %42,0 arttı.
Çınarönü Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çınarönü Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 15.031 | 1,7 |
| 2021 | 14.778 | 0,6 |
| 2020 | 14.691 | 0,5 |
| 2019 | 14.624 | 0,8 |
| 2018 | 14.512 | -0,7 |
| 2017 | 14.607 | 0,9 |
| 2016 | 14.470 | 0,9 |
| 2015 | 14.338 | 1,2 |
| 2014 | 14.167 | -0,3 |
| 2013 | 14.205 | 1,6 |
| 2012 | 13.987 | 2,5 |
| 2011 | 13.648 | 4,5 |
| 2010 | 13.062 | 4,1 |
| 2009 | 12.546 | 4,6 |
| 2008 | 11.991 | 13,3 |
| 2007 | 10.588 | - |
Çınarönü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çınarönü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çınarönü Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 9.568, sandığa gidenlerin oranı %78,8. En çok oyu %45,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 3.232 | 45,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 2.507 | 35,3 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 507 | 7,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 483 | 6,8 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 133 | 1,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 67 | 0,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 57 | 0,8 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 24 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 14 | 0,2 |
| Hasan Aydın | BTP | 12 | 0,2 |
| Diğer (15) | 69 | 1,0 |
Yıldırım Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 9.568, sandığa gidenlerin oranı %78,8. En çok oyu %46,5 ile Oktay Yılmaz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,6 ile Mehmet Önder Mutlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Oktay Yılmaz | AK PARTİ | 3.301 | 46,5 |
| Mehmet Önder Mutlu | CHP | 2.032 | 28,6 |
| Mahkum Taş | DEM Parti | 611 | 8,6 |
| Nimetullah Narman | YENİDEN REFAH | 577 | 8,1 |
| Ferit Gürsoy | ZAFER PARTİSİ | 210 | 3,0 |
| Ayhan Özbek | İYİ PARTİ | 96 | 1,4 |
| Fethullah Özsoy | HÜDA PAR | 77 | 1,1 |
| Abdullah Kocamaz | SAADET | 62 | 0,9 |
| Ferhat Yıldırım | DEVA PARTİSİ | 22 | 0,3 |
| İlker Kılıç | MEMLEKET | 19 | 0,3 |
| Diğer (11) | 86 | 1,2 |
Yıldırım Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 9.568, sandığa gidenlerin oranı %78,8. En çok oyu %45,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 3.207 | 45,4 |
| CHP | 1.891 | 26,8 |
| DEM Parti | 671 | 9,5 |
| YENİDEN REFAH | 584 | 8,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 264 | 3,7 |
| İYİ PARTİ | 118 | 1,7 |
| SAADET | 77 | 1,1 |
| HÜDA PAR | 75 | 1,1 |
| DP | 37 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 26 | 0,4 |
| Diğer (12) | 118 | 1,7 |
Çınarönü Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çınarönü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.503, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %60,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.137 | 60,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.776 | 32,5 |
| Sinan Oğan | 590 | 6,9 |
| Muharrem İnce | 26 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.511, sandığa gidenlerin oranı %87,6. En çok oyu %64,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.253 | 64,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.935 | 35,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.503, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %45,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,5 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 3.833 | 45,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1.401 | 16,5 |
| CHP | 997 | 11,8 |
| MHP | 722 | 8,5 |
| İYİ PARTİ | 495 | 5,8 |
| YENİDEN REFAH | 371 | 4,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 328 | 3,9 |
| MEMLEKET | 91 | 1,1 |
| BBP | 72 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 19 | 0,2 |
| Diğer (13) | 93 | 1,1 |