Vakıf Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yıldırım, Bursa)
Bursa ili Yıldırım ilçesine bağlı Vakıf Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 10.019 kişi (TÜİK).
Vakıf Mahallesi, Bursa ilinin Yıldırım ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Vakıf Mahallesi'nin haritası, Yıldırım ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Vakıf Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 10.019 kişidir. 2007 yılında 4.255 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %135,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,3 ile Oktay Yılmaz (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Vakıf Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Vakıf Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 10.019 kişidir. 2007 yılında 4.255 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %135,5 arttı.
Vakıf Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Vakıf Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 10.019 | 2,8 |
| 2021 | 9.743 | 3,7 |
| 2020 | 9.394 | 2,8 |
| 2019 | 9.141 | 6,2 |
| 2018 | 8.611 | 4,0 |
| 2017 | 8.281 | 6,0 |
| 2016 | 7.813 | 4,4 |
| 2015 | 7.482 | 5,3 |
| 2014 | 7.105 | 6,6 |
| 2013 | 6.664 | 2,2 |
| 2012 | 6.523 | 3,5 |
| 2011 | 6.305 | 7,0 |
| 2010 | 5.892 | 8,4 |
| 2009 | 5.434 | 12,5 |
| 2008 | 4.830 | 13,5 |
| 2007 | 4.255 | - |
Vakıf Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Vakıf Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Vakıf Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.084, sandığa gidenlerin oranı %77,5. En çok oyu %37,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.627 | 37,6 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.566 | 36,2 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 587 | 13,6 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 317 | 7,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 55 | 1,3 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 48 | 1,1 |
| İkram Akkaya | SAADET | 39 | 0,9 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 21 | 0,5 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 15 | 0,3 |
| Ayhan Keser | TKP | 8 | 0,2 |
| Diğer (14) | 45 | 1,0 |
Yıldırım Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.084, sandığa gidenlerin oranı %77,5. En çok oyu %35,3 ile Oktay Yılmaz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,1 ile Mehmet Önder Mutlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Oktay Yılmaz | AK PARTİ | 1.501 | 35,3 |
| Mehmet Önder Mutlu | CHP | 1.237 | 29,1 |
| Mahkum Taş | DEM Parti | 724 | 17,1 |
| Nimetullah Narman | YENİDEN REFAH | 365 | 8,6 |
| Ayhan Özbek | İYİ PARTİ | 100 | 2,4 |
| Ferit Gürsoy | ZAFER PARTİSİ | 88 | 2,1 |
| Fethullah Özsoy | HÜDA PAR | 87 | 2,0 |
| Abdullah Kocamaz | SAADET | 45 | 1,1 |
| Ferhat Yıldırım | DEVA PARTİSİ | 29 | 0,7 |
| İlker Kılıç | MEMLEKET | 13 | 0,3 |
| Diğer (11) | 58 | 1,4 |
Yıldırım Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 6.084, sandığa gidenlerin oranı %77,5. En çok oyu %35,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.487 | 35,1 |
| CHP | 1.145 | 27,0 |
| DEM Parti | 753 | 17,8 |
| YENİDEN REFAH | 374 | 8,8 |
| HÜDA PAR | 112 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 101 | 2,4 |
| İYİ PARTİ | 96 | 2,3 |
| SAADET | 49 | 1,2 |
| DEVA PARTİSİ | 26 | 0,6 |
| MEMLEKET | 17 | 0,4 |
| Diğer (13) | 80 | 1,9 |
Vakıf Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Vakıf Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.760, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %56,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.767 | 56,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.844 | 37,5 |
| Sinan Oğan | 286 | 5,8 |
| Muharrem İnce | 17 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.764, sandığa gidenlerin oranı %80,9. En çok oyu %61,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.801 | 61,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.790 | 39,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.760, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %41,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,6 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.011 | 41,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1.287 | 26,6 |
| CHP | 393 | 8,1 |
| YENİDEN REFAH | 311 | 6,4 |
| MHP | 287 | 5,9 |
| İYİ PARTİ | 216 | 4,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 139 | 2,9 |
| MEMLEKET | 51 | 1,1 |
| SOL PARTİ | 17 | 0,3 |
| BBP | 16 | 0,3 |
| Diğer (11) | 61 | 1,3 |