Culuk Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Culuk Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 462 kişi (TÜİK).
Culuk Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Culuk Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Culuk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 462 kişidir. 2013 yılında 980 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %52,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,9 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Culuk Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Culuk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 462 kişidir. 2013 yılında 980 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %52,9 azaldı.
Culuk Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Culuk Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 462 | -9,4 |
| 2021 | 510 | -14,4 |
| 2020 | 596 | -19,0 |
| 2019 | 736 | -32,8 |
| 2018 | 1.095 | 174,4 |
| 2017 | 399 | 0,3 |
| 2016 | 398 | -3,2 |
| 2015 | 411 | -17,1 |
| 2014 | 496 | -49,4 |
| 2013 | 980 | - |
Culuk Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Culuk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Culuk Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 467, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %58,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %36,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 246 | 58,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 151 | 36,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 11 | 2,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,5 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 2 | 0,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,5 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 467, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %53,9 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %39,8 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 222 | 53,9 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 164 | 39,8 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 14 | 3,4 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 3 | 0,7 |
| Fikret Baytar | BTP | 2 | 0,5 |
| Mehmet Sezgin Kubat | DP | 2 | 0,5 |
| Mahmut Gülmez | SAADET | 2 | 0,5 |
| Burak Küçük | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Mustafa Ateş | HÜDA PAR | 1 | 0,2 |
| Mehmet Alişan Yaşar | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 467, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %51,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %37,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 212 | 51,8 |
| AK PARTİ | 153 | 37,4 |
| ANAP | 16 | 3,9 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 2,9 |
| İYİ PARTİ | 5 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,7 |
| DP | 2 | 0,5 |
| DEM Parti | 1 | 0,2 |
| BTP | 1 | 0,2 |
| TİP | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |
Culuk Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Culuk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 430, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %57,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 213 | 57,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 136 | 37,0 |
| Sinan Oğan | 17 | 4,6 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 430, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %58,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 216 | 58,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 152 | 41,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 430, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %33,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 121 | 33,1 |
| CHP | 77 | 21,1 |
| İYİ PARTİ | 67 | 18,4 |
| MHP | 59 | 16,2 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 3,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,9 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,6 |
| MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| ANAP | 2 | 0,6 |
| HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Diğer (5) | 5 | 1,4 |