Dadaloğlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Dadaloğlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 7.437 kişi (TÜİK).
Dadaloğlu Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Dadaloğlu Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Dadaloğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.437 kişidir. 2007 yılında 8.776 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %15,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,8 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Dadaloğlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Dadaloğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.437 kişidir. 2007 yılında 8.776 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %15,3 azaldı.
Dadaloğlu Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Dadaloğlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 7.437 | 1,5 |
| 2021 | 7.325 | -0,2 |
| 2020 | 7.343 | -2,0 |
| 2019 | 7.495 | -1,0 |
| 2018 | 7.568 | -1,8 |
| 2017 | 7.709 | -1,4 |
| 2016 | 7.819 | -1,7 |
| 2015 | 7.951 | 0,5 |
| 2014 | 7.910 | -1,0 |
| 2013 | 7.987 | -1,1 |
| 2012 | 8.079 | -1,7 |
| 2011 | 8.216 | -1,1 |
| 2010 | 8.310 | -0,1 |
| 2009 | 8.322 | -0,1 |
| 2008 | 8.328 | -5,1 |
| 2007 | 8.776 | - |
Dadaloğlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Dadaloğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Dadaloğlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.416, sandığa gidenlerin oranı %71,2. En çok oyu %49,4 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %38,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 1.828 | 49,4 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 1.410 | 38,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 118 | 3,2 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 109 | 3,0 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 101 | 2,7 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 65 | 1,8 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 23 | 0,6 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 6 | 0,2 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 6 | 0,2 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 6 | 0,2 |
| Diğer (12) | 27 | 0,7 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.416, sandığa gidenlerin oranı %71,2. En çok oyu %45,8 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı, ikinci sırada %39,3 ile Halil Nacar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Demirçalı | CHP | 1.679 | 45,8 |
| Halil Nacar | AK PARTİ | 1.441 | 39,3 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 135 | 3,7 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 129 | 3,5 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 119 | 3,2 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 80 | 2,2 |
| Osman Söyler | SAADET | 20 | 0,6 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 9 | 0,2 |
| Mustafa Lenger | BÜYÜK BİRLİK | 8 | 0,2 |
| Ahmet Ergör | BTP | 7 | 0,2 |
| Diğer (11) | 36 | 1,0 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 5.416, sandığa gidenlerin oranı %71,2. En çok oyu %45,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.651 | 45,7 |
| AK PARTİ | 1.329 | 36,8 |
| İYİ PARTİ | 159 | 4,4 |
| DEM Parti | 143 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 135 | 3,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 98 | 2,7 |
| SAADET | 27 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 16 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 10 | 0,3 |
| HÜDA PAR | 9 | 0,2 |
| Diğer (10) | 35 | 1,0 |
Dadaloğlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Dadaloğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.421, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %49,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %45,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.262 | 49,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.083 | 45,4 |
| Sinan Oğan | 224 | 4,9 |
| Muharrem İnce | 24 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.428, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %53,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.369 | 53,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.080 | 46,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.421, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %33,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.508 | 33,0 |
| CHP | 1.420 | 31,1 |
| MHP | 424 | 9,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 387 | 8,5 |
| İYİ PARTİ | 379 | 8,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 109 | 2,4 |
| TİP | 108 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 90 | 2,0 |
| MEMLEKET | 33 | 0,7 |
| BBP | 20 | 0,4 |
| Diğer (10) | 39 | 0,9 |