Demirtaşpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Demirtaşpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 3.995 kişi (TÜİK).
Demirtaşpaşa Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Demirtaşpaşa Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Demirtaşpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.995 kişidir. 2007 yılında 4.043 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,9 ile Erkan Aydın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Demirtaşpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Demirtaşpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.995 kişidir. 2007 yılında 4.043 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,2 azaldı.
Demirtaşpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Demirtaşpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 3.995 | 1,0 |
| 2021 | 3.957 | -1,0 |
| 2020 | 3.997 | 0,1 |
| 2019 | 3.993 | -0,1 |
| 2018 | 3.995 | 3,8 |
| 2017 | 3.848 | 0,5 |
| 2016 | 3.829 | 0,6 |
| 2015 | 3.806 | -0,5 |
| 2014 | 3.824 | -0,2 |
| 2013 | 3.831 | -2,0 |
| 2012 | 3.908 | 1,9 |
| 2011 | 3.836 | -0,1 |
| 2010 | 3.839 | -1,5 |
| 2009 | 3.897 | -2,6 |
| 2008 | 4.000 | -1,1 |
| 2007 | 4.043 | - |
Demirtaşpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Demirtaşpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Demirtaşpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.120, sandığa gidenlerin oranı %78,0. En çok oyu %47,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %41,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 1.114 | 47,3 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 974 | 41,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 97 | 4,1 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 58 | 2,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 45 | 1,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 23 | 1,0 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 10 | 0,4 |
| Mahmut Bayram | DSP | 9 | 0,4 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 5 | 0,2 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 5 | 0,2 |
| Diğer (8) | 17 | 0,7 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.120, sandığa gidenlerin oranı %77,8. En çok oyu %44,9 ile Erkan Aydın (CHP) aldı, ikinci sırada %41,5 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erkan Aydın | CHP | 1.057 | 44,9 |
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 977 | 41,5 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 99 | 4,2 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 92 | 3,9 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 49 | 2,1 |
| Kerim Bulut | SAADET | 32 | 1,4 |
| Gül Pola | DEM Parti | 15 | 0,6 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 5 | 0,2 |
| Mehmet Seskir | DSP | 5 | 0,2 |
| Önder Ersoy | DP | 5 | 0,2 |
| Diğer (7) | 20 | 0,8 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 3.120, sandığa gidenlerin oranı %77,8. En çok oyu %41,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %41,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 987 | 41,9 |
| AK PARTİ | 976 | 41,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 135 | 5,7 |
| YENİDEN REFAH | 109 | 4,6 |
| İYİ PARTİ | 62 | 2,6 |
| SAADET | 27 | 1,1 |
| DEM Parti | 15 | 0,6 |
| MEMLEKET | 9 | 0,4 |
| HÜDA PAR | 7 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 7 | 0,3 |
| Diğer (10) | 24 | 1,0 |
Demirtaşpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Demirtaşpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.095, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %52,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.444 | 52,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.061 | 38,3 |
| Sinan Oğan | 246 | 8,9 |
| Muharrem İnce | 16 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.098, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %56,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.513 | 56,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.160 | 43,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.095, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %41,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.131 | 41,1 |
| CHP | 578 | 21,0 |
| İYİ PARTİ | 377 | 13,7 |
| MHP | 180 | 6,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 128 | 4,7 |
| YENİDEN REFAH | 119 | 4,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 56 | 2,0 |
| MEMLEKET | 45 | 1,6 |
| TİP | 33 | 1,2 |
| BBP | 24 | 0,9 |
| Diğer (13) | 47 | 1,7 |