Gülbahçe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Gülbahçe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 7.802 kişi (TÜİK).
Gülbahçe Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gülbahçe Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gülbahçe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.802 kişidir. 2007 yılında 9.653 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %19,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,3 ile Erkan Aydın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Gülbahçe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gülbahçe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.802 kişidir. 2007 yılında 9.653 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %19,2 azaldı.
Gülbahçe Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Gülbahçe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 7.802 | -2,0 |
| 2021 | 7.964 | -2,0 |
| 2020 | 8.129 | -1,2 |
| 2019 | 8.225 | -0,5 |
| 2018 | 8.269 | -0,4 |
| 2017 | 8.303 | -1,6 |
| 2016 | 8.439 | -2,3 |
| 2015 | 8.635 | -1,6 |
| 2014 | 8.773 | -2,2 |
| 2013 | 8.968 | -2,5 |
| 2012 | 9.202 | -1,6 |
| 2011 | 9.347 | -1,4 |
| 2010 | 9.481 | -2,7 |
| 2009 | 9.749 | 0,7 |
| 2008 | 9.685 | 0,3 |
| 2007 | 9.653 | - |
Gülbahçe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gülbahçe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gülbahçe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.120, sandığa gidenlerin oranı %79,6. En çok oyu %48,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %40,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 2.265 | 48,2 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.898 | 40,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 210 | 4,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 84 | 1,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 69 | 1,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 68 | 1,4 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 40 | 0,8 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 8 | 0,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 7 | 0,1 |
| Mahmut Bayram | DSP | 7 | 0,1 |
| Diğer (14) | 44 | 0,9 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.120, sandığa gidenlerin oranı %79,8. En çok oyu %45,3 ile Erkan Aydın (CHP) aldı, ikinci sırada %40,5 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erkan Aydın | CHP | 2.113 | 45,3 |
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 1.890 | 40,5 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 224 | 4,8 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 137 | 2,9 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 98 | 2,1 |
| Kerim Bulut | SAADET | 80 | 1,7 |
| Gül Pola | DEM Parti | 47 | 1,0 |
| Cemil Bektaş | BTP | 19 | 0,4 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 11 | 0,2 |
| Ferhat Tan | HÜDA PAR | 10 | 0,2 |
| Diğer (8) | 34 | 0,7 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 6.120, sandığa gidenlerin oranı %79,8. En çok oyu %43,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %40,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.004 | 43,0 |
| AK PARTİ | 1.879 | 40,4 |
| YENİDEN REFAH | 236 | 5,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 200 | 4,3 |
| İYİ PARTİ | 95 | 2,0 |
| SAADET | 83 | 1,8 |
| DEM Parti | 47 | 1,0 |
| BTP | 18 | 0,4 |
| MEMLEKET | 14 | 0,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 13 | 0,3 |
| Diğer (10) | 67 | 1,5 |
Gülbahçe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gülbahçe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.179, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %56,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.122 | 56,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.961 | 35,2 |
| Sinan Oğan | 450 | 8,1 |
| Muharrem İnce | 30 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.184, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %59,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.218 | 59,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.161 | 40,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.179, sandığa gidenlerin oranı %91,6. En çok oyu %44,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.452 | 44,4 |
| CHP | 1.201 | 21,8 |
| İYİ PARTİ | 655 | 11,9 |
| MHP | 370 | 6,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 236 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 194 | 3,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 80 | 1,4 |
| MEMLEKET | 77 | 1,4 |
| TİP | 51 | 0,9 |
| BBP | 32 | 0,6 |
| Diğer (15) | 104 | 1,9 |