Dervişimam Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Dervişimam Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 140 kişi (TÜİK).
Dervişimam Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Dervişimam Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Dervişimam Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 140 kişidir. 2007 yılında 167 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %16,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,7 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Dervişimam Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Dervişimam Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 140 kişidir. 2007 yılında 167 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %16,2 azaldı.
Dervişimam Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Dervişimam Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 140 | -7,3 |
| 2021 | 151 | -8,5 |
| 2020 | 165 | 1,9 |
| 2019 | 162 | -4,7 |
| 2018 | 170 | 14,9 |
| 2017 | 148 | 0,7 |
| 2016 | 147 | -1,3 |
| 2015 | 149 | 9,6 |
| 2014 | 136 | -15,5 |
| 2013 | 161 | -6,9 |
| 2012 | 173 | 0,0 |
| 2011 | 173 | -1,7 |
| 2010 | 176 | -12,9 |
| 2009 | 202 | 4,1 |
| 2008 | 194 | 16,2 |
| 2007 | 167 | - |
Dervişimam Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Dervişimam Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Dervişimam Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 127, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %62,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %22,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 70 | 62,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 25 | 22,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 12 | 10,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,8 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,9 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 127, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %61,7 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %25,2 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İzzet Demircioğlu | CHP | 71 | 61,7 |
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 29 | 25,2 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 5 | 4,3 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 4 | 3,5 |
| Salih Berkay Uluçay | DEM Parti | 2 | 1,7 |
| Ali Kılınç | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,7 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Taylan Tezcan | YTP | 1 | 0,9 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 127, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %62,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 73 | 62,4 |
| MHP | 32 | 27,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 3,4 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,6 |
| SAADET | 2 | 1,7 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Dervişimam Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Dervişimam Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 103, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %68,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %28,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 67 | 68,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 28 | 28,6 |
| Sinan Oğan | 3 | 3,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 103, sandığa gidenlerin oranı %101,9. En çok oyu %61,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 64 | 61,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 41 | 39,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 103, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %28,7 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %27,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 27 | 28,7 |
| CHP | 26 | 27,7 |
| AK PARTİ | 18 | 19,1 |
| İYİ PARTİ | 7 | 7,5 |
| BBP | 4 | 4,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 4,3 |
| MHP | 3 | 3,2 |
| GENÇPARTİ | 1 | 1,1 |
| MEMLEKET | 1 | 1,1 |
| TİP | 1 | 1,1 |
| Diğer (1) | 1 | 1,1 |