Dikilitaş Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Dikilitaş Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 457 kişi (TÜİK).
Dikilitaş Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Dikilitaş Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Dikilitaş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 457 kişidir. 2007 yılında 312 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,9 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Dikilitaş Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Dikilitaş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 457 kişidir. 2007 yılında 312 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,5 arttı.
Dikilitaş Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Dikilitaş Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 457 | -6,0 |
| 2021 | 486 | -6,4 |
| 2020 | 519 | -8,3 |
| 2019 | 566 | -25,0 |
| 2018 | 755 | 83,7 |
| 2017 | 411 | -5,7 |
| 2016 | 436 | 1,6 |
| 2015 | 429 | -3,8 |
| 2014 | 446 | -5,7 |
| 2013 | 473 | 9,5 |
| 2012 | 432 | -7,9 |
| 2011 | 469 | -9,6 |
| 2010 | 519 | -14,2 |
| 2009 | 605 | -22,0 |
| 2008 | 776 | 148,7 |
| 2007 | 312 | - |
Dikilitaş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Dikilitaş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Dikilitaş Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 450, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %45,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 175 | 45,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 171 | 44,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 8 | 2,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 6 | 1,6 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 3 | 0,8 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 2 | 0,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 0,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 2 | 0,5 |
| Serkan Ünver | YTP | 2 | 0,5 |
| Diğer (3) | 4 | 1,0 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 450, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %42,9 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %28,3 ile Yakup Odabaşı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 162 | 42,9 |
| Yakup Odabaşı | CHP | 107 | 28,3 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 73 | 19,3 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 7 | 1,9 |
| Selim Akgül | SAADET | 7 | 1,9 |
| Hüseyin Sarıaslan | MEMLEKET | 4 | 1,1 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 4 | 1,1 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,1 |
| Recai Canoruç | ANAP | 2 | 0,5 |
| Özgür Gürtan | HKP | 2 | 0,5 |
| Diğer (5) | 6 | 1,6 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 450, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %34,1 ile BÜYÜK BİRLİK aldı, ikinci sırada %27,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| BÜYÜK BİRLİK | 127 | 34,1 |
| CHP | 102 | 27,4 |
| MHP | 87 | 23,4 |
| İYİ PARTİ | 14 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 1,9 |
| SAADET | 5 | 1,3 |
| MEMLEKET | 4 | 1,1 |
| MİLLET | 3 | 0,8 |
| DSP | 2 | 0,5 |
| Diğer (8) | 12 | 3,2 |
Dikilitaş Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Dikilitaş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 405, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %72,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 268 | 72,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 78 | 21,1 |
| Sinan Oğan | 19 | 5,1 |
| Muharrem İnce | 5 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 406, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %74,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 269 | 74,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 90 | 25,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 405, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %47,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 170 | 47,4 |
| MHP | 60 | 16,7 |
| CHP | 46 | 12,8 |
| İYİ PARTİ | 30 | 8,4 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 3,9 |
| BBP | 10 | 2,8 |
| MEMLEKET | 5 | 1,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,6 |
| MİLLET | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,8 |