Doğancı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Doğancı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 53 kişi (TÜİK).
Doğancı Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Doğancı Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Doğancı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 53 kişidir. 2013 yılında 28 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %89,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %30,4 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Doğancı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Doğancı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 53 kişidir. 2013 yılında 28 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %89,3 arttı.
Doğancı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Doğancı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 53 | 1,9 |
| 2021 | 52 | -5,5 |
| 2020 | 55 | -8,3 |
| 2019 | 60 | -67,7 |
| 2018 | 186 | 785,7 |
| 2017 | 21 | -4,5 |
| 2016 | 22 | 10,0 |
| 2015 | 20 | -23,1 |
| 2014 | 26 | -7,1 |
| 2013 | 28 | - |
Doğancı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Doğancı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Doğancı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 62, sandığa gidenlerin oranı %79,0. En çok oyu %66,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %22,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 32 | 66,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 11 | 22,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 10,4 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 62, sandığa gidenlerin oranı %77,4. En çok oyu %30,4 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %26,1 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 14 | 30,4 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 12 | 26,1 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 12 | 26,1 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 8 | 17,4 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 62, sandığa gidenlerin oranı %77,4. En çok oyu %52,2 ile YENİDEN REFAH aldı, ikinci sırada %34,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YENİDEN REFAH | 24 | 52,2 |
| AK PARTİ | 16 | 34,8 |
| CHP | 6 | 13,0 |
Doğancı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Doğancı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 52, sandığa gidenlerin oranı %103,8. En çok oyu %81,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 44 | 81,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 14,8 |
| Sinan Oğan | 2 | 3,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 52, sandığa gidenlerin oranı %98,1. En çok oyu %84,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 42 | 84,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 16,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 52, sandığa gidenlerin oranı %103,8. En çok oyu %62,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 33 | 62,3 |
| MHP | 12 | 22,6 |
| CHP | 4 | 7,5 |
| İYİ PARTİ | 2 | 3,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,9 |