Doğankent Kışla Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Doğankent Kışla Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 4.675 kişi (TÜİK).
Doğankent Kışla Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Doğankent Kışla Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Doğankent Kışla Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.675 kişidir. 2007 yılında 4.432 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %5,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %37,6 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Doğankent Kışla Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Doğankent Kışla Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 4.675 kişidir. 2007 yılında 4.432 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %5,5 arttı.
Doğankent Kışla Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Doğankent Kışla Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 4.675 | -0,4 |
| 2021 | 4.694 | -1,5 |
| 2020 | 4.765 | 0,2 |
| 2019 | 4.754 | 0,5 |
| 2018 | 4.731 | -4,2 |
| 2017 | 4.936 | 0,3 |
| 2016 | 4.921 | 0,8 |
| 2015 | 4.884 | 0,2 |
| 2014 | 4.874 | -0,9 |
| 2013 | 4.919 | 0,9 |
| 2012 | 4.875 | 0,7 |
| 2011 | 4.843 | 3,7 |
| 2010 | 4.669 | 2,0 |
| 2009 | 4.578 | 2,6 |
| 2008 | 4.463 | 0,7 |
| 2007 | 4.432 | - |
Doğankent Kışla Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Doğankent Kışla Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Doğankent Kışla Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.095, sandığa gidenlerin oranı %80,8. En çok oyu %38,3 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,9 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 857 | 38,3 |
| Zeydan Karalar | CHP | 647 | 28,9 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 259 | 11,6 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 164 | 7,3 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 129 | 5,8 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 86 | 3,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 21 | 0,9 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 20 | 0,9 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 11 | 0,5 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 8 | 0,4 |
| Diğer (12) | 36 | 1,6 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.095, sandığa gidenlerin oranı %80,5. En çok oyu %37,6 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %24,8 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 806 | 37,6 |
| Ali Demirçalı | CHP | 532 | 24,8 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 307 | 14,3 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 176 | 8,2 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 143 | 6,7 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 101 | 4,7 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 21 | 1,0 |
| Osman Söyler | SAADET | 18 | 0,8 |
| Yavuz Altun | DEVA PARTİSİ | 7 | 0,3 |
| Aziz Kandemir | GELECEK PARTİSİ | 5 | 0,2 |
| Diğer (11) | 28 | 1,3 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 3.095, sandığa gidenlerin oranı %80,4. En çok oyu %34,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 756 | 34,9 |
| CHP | 445 | 20,5 |
| DEM Parti | 312 | 14,4 |
| HÜDA PAR | 178 | 8,2 |
| YENİDEN REFAH | 175 | 8,1 |
| İYİ PARTİ | 162 | 7,5 |
| DSP | 44 | 2,0 |
| SAADET | 20 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 19 | 0,9 |
| DEVA PARTİSİ | 8 | 0,4 |
| Diğer (11) | 47 | 2,2 |
Doğankent Kışla Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Doğankent Kışla Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.023, sandığa gidenlerin oranı %79,4. En çok oyu %64,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.465 | 64,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 745 | 32,7 |
| Sinan Oğan | 56 | 2,5 |
| Muharrem İnce | 13 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.025, sandığa gidenlerin oranı %75,1. En çok oyu %66,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.476 | 66,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 743 | 33,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.023, sandığa gidenlerin oranı %79,4. En çok oyu %54,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,0 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.241 | 54,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 451 | 20,0 |
| CHP | 232 | 10,3 |
| MHP | 89 | 3,9 |
| YENİDEN REFAH | 62 | 2,7 |
| İYİ PARTİ | 37 | 1,6 |
| BBP | 31 | 1,4 |
| TİP | 24 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 21 | 0,9 |
| MEMLEKET | 14 | 0,6 |
| Diğer (9) | 34 | 1,5 |