Taşçı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Taşçı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 237 kişi (TÜİK).
Taşçı Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Taşçı Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Taşçı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 237 kişidir. 2007 yılında 252 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %6,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,4 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Taşçı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Taşçı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 237 kişidir. 2007 yılında 252 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %6,0 azaldı.
Taşçı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Taşçı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 237 | -3,3 |
| 2021 | 245 | 1,7 |
| 2020 | 241 | -1,2 |
| 2019 | 244 | 3,8 |
| 2018 | 235 | 0,4 |
| 2017 | 234 | -1,3 |
| 2016 | 237 | 5,8 |
| 2015 | 224 | 4,7 |
| 2014 | 214 | -12,3 |
| 2013 | 244 | 5,6 |
| 2012 | 231 | -3,3 |
| 2011 | 239 | 0,8 |
| 2010 | 237 | -0,4 |
| 2009 | 238 | 7,2 |
| 2008 | 222 | -11,9 |
| 2007 | 252 | - |
Taşçı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Taşçı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Taşçı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 213, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %42,0 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %39,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 73 | 42,0 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 68 | 39,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 15 | 8,6 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 11 | 6,3 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 1,1 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 1 | 0,6 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 1 | 0,6 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 213, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %41,4 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı, ikinci sırada %38,1 ile Halil Nacar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Demirçalı | CHP | 75 | 41,4 |
| Halil Nacar | AK PARTİ | 69 | 38,1 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 14 | 7,7 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 11 | 6,1 |
| Osman Söyler | SAADET | 5 | 2,8 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 2 | 1,1 |
| Yavuz Altun | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| Ahmet Mülayim | DSP | 1 | 0,6 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
| Ali Yağrı | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 213, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %40,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 70 | 40,7 |
| AK PARTİ | 67 | 39,0 |
| İYİ PARTİ | 15 | 8,7 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 4,1 |
| SAADET | 4 | 2,3 |
| DEM Parti | 3 | 1,7 |
| HÜDA PAR | 2 | 1,2 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| DSP | 1 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Taşçı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Taşçı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 185, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %58,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 98 | 58,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 67 | 40,1 |
| Sinan Oğan | 2 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 185, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %65,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 111 | 65,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 59 | 34,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 185, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %41,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 68 | 41,5 |
| CHP | 49 | 29,9 |
| MHP | 26 | 15,8 |
| İYİ PARTİ | 10 | 6,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 4 | 2,4 |
| MEMLEKET | 2 | 1,2 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,2 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,6 |