Dudaş Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Dudaş Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 102 kişi (TÜİK).
Dudaş Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Dudaş Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Dudaş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 102 kişidir. 2013 yılında 118 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %31,8 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Dudaş Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Dudaş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 102 kişidir. 2013 yılında 118 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,6 azaldı.
Dudaş Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Dudaş Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 102 | -5,6 |
| 2021 | 108 | -4,4 |
| 2020 | 113 | -3,4 |
| 2019 | 117 | 1,7 |
| 2018 | 115 | 0,9 |
| 2017 | 114 | -5,0 |
| 2016 | 120 | 7,1 |
| 2015 | 112 | 5,7 |
| 2014 | 106 | -10,2 |
| 2013 | 118 | - |
Dudaş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Dudaş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Dudaş Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 109, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %43,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %27,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 38 | 43,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 24 | 27,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 19 | 21,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 6 | 6,9 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 109, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %31,8 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,1 ile Haydar Çalışkan (YENİDEN REFAH) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 27 | 31,8 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 23 | 27,1 |
| Özer Kasap | CHP | 23 | 27,1 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 11 | 12,9 |
| Feyyaz Berkan Aşutli | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 109, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %33,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,1 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 29 | 33,7 |
| YENİDEN REFAH | 25 | 29,1 |
| CHP | 19 | 22,1 |
| İYİ PARTİ | 11 | 12,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,2 |
Dudaş Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Dudaş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 99, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %59,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 51 | 59,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 27 | 31,4 |
| Sinan Oğan | 7 | 8,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 99, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %66,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 56 | 66,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 28 | 33,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 99, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %34,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,1 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 30 | 34,1 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 17,1 |
| İYİ PARTİ | 14 | 15,9 |
| MHP | 9 | 10,2 |
| CHP | 9 | 10,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,3 |
| BBP | 1 | 1,1 |
| ANAP | 1 | 1,1 |