Durutlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Durutlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 96 kişi (TÜİK).
Durutlar Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Durutlar Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Durutlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 96 kişidir. 2013 yılında 182 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %47,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %63,4 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Durutlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Durutlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 96 kişidir. 2013 yılında 182 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %47,3 azaldı.
Durutlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Durutlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 96 | -5,9 |
| 2021 | 102 | -4,7 |
| 2020 | 107 | -5,3 |
| 2019 | 113 | -8,1 |
| 2018 | 123 | 13,9 |
| 2017 | 108 | -7,7 |
| 2016 | 117 | -8,6 |
| 2015 | 128 | 1,6 |
| 2014 | 126 | -30,8 |
| 2013 | 182 | - |
Durutlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Durutlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Durutlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %77,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %14,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 58 | 77,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 11 | 14,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 4 | 5,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 1,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,3 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %82,8. En çok oyu %63,4 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %28,2 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 45 | 63,4 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 20 | 28,2 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 3 | 4,2 |
| Kıvılcım Zelal Kuşcu | HKP | 2 | 2,8 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 1 | 1,4 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 93, sandığa gidenlerin oranı %82,8. En çok oyu %59,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 40 | 59,7 |
| AK PARTİ | 16 | 23,9 |
| DEM Parti | 7 | 10,4 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,0 |
| İYİ PARTİ | 1 | 1,5 |
| TKP | 1 | 1,5 |
Durutlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Durutlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 87, sandığa gidenlerin oranı %80,5. En çok oyu %56,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 37 | 56,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 27 | 40,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,5 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 87, sandığa gidenlerin oranı %80,5. En çok oyu %70,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %30,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 49 | 70,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 21 | 30,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 87, sandığa gidenlerin oranı %80,5. En çok oyu %33,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 22 | 33,3 |
| AK PARTİ | 16 | 24,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 14 | 21,2 |
| İYİ PARTİ | 8 | 12,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,0 |
| MHP | 2 | 3,0 |
| ANAP | 1 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,5 |