Dutluk Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mamak, Ankara)
Ankara ili Mamak ilçesine bağlı Dutluk Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 821 kişi (TÜİK).
Dutluk Mahallesi, Ankara ilinin Mamak ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Dutluk Mahallesi'nin haritası, Mamak ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Dutluk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 821 kişidir. 2007 yılında 5.464 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %85,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,6 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Dutluk Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Dutluk Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 821 kişidir. 2007 yılında 5.464 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %85,0 azaldı.
Dutluk Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Dutluk Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 821 | 200,7 |
| 2021 | 273 | -11,9 |
| 2020 | 310 | -4,3 |
| 2019 | 324 | -15,0 |
| 2018 | 381 | -4,7 |
| 2017 | 400 | -29,1 |
| 2016 | 564 | -43,1 |
| 2015 | 992 | -25,5 |
| 2014 | 1.332 | -33,6 |
| 2013 | 2.005 | -46,2 |
| 2012 | 3.724 | -11,2 |
| 2011 | 4.193 | -7,7 |
| 2010 | 4.543 | -6,2 |
| 2009 | 4.844 | -5,5 |
| 2008 | 5.128 | -6,1 |
| 2007 | 5.464 | - |
Dutluk Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Dutluk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Dutluk Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 859, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %53,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %39,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 352 | 53,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 257 | 39,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 28 | 4,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 0,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| Salih Koç | MİLLET | 3 | 0,5 |
| Serkan Ünver | YTP | 2 | 0,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |
Mamak Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 859, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %45,6 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,8 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Asım Balcı | AK PARTİ | 299 | 45,6 |
| Veli Gündüz Şahin | CHP | 274 | 41,8 |
| Kevser Ofluoğlu | İYİ PARTİ | 15 | 2,3 |
| Hüseyin Ekinci | YENİDEN REFAH | 15 | 2,3 |
| Halil Utku Özterzi | DSP | 13 | 2,0 |
| Murat Günaydın | HÜDA PAR | 13 | 2,0 |
| Kezban Yavuz | ZAFER PARTİSİ | 11 | 1,7 |
| Hakkı Eraslan | MİLLET | 5 | 0,8 |
| Muhammed Hanifi Özhan | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| Hasan Dinçer | ANAP | 1 | 0,1 |
| Diğer (5) | 5 | 0,8 |
Mamak Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 859, sandığa gidenlerin oranı %80,1. En çok oyu %45,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %40,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 297 | 45,4 |
| CHP | 264 | 40,4 |
| YENİDEN REFAH | 32 | 4,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 23 | 3,5 |
| İYİ PARTİ | 14 | 2,1 |
| HÜDA PAR | 6 | 0,9 |
| MİLLET | 4 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| SAADET | 3 | 0,5 |
| HKP | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 5 | 0,8 |
Dutluk Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Dutluk Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 727, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %58,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 388 | 58,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 213 | 31,8 |
| Sinan Oğan | 63 | 9,4 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 727, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %64,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 415 | 64,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 232 | 35,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 727, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %39,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 258 | 39,3 |
| CHP | 144 | 21,9 |
| MHP | 88 | 13,4 |
| İYİ PARTİ | 59 | 9,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 40 | 6,1 |
| YENİDEN REFAH | 30 | 4,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 9 | 1,4 |
| BBP | 7 | 1,1 |
| MEMLEKET | 5 | 0,8 |
| AP | 4 | 0,6 |
| Diğer (6) | 10 | 1,5 |