Ece Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Harmancık, Bursa)
Bursa ili Harmancık ilçesine bağlı Ece Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 168 kişi (TÜİK).
Ece Mahallesi, Bursa ilinin Harmancık ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ece Mahallesi'nin haritası, Harmancık ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ece Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 168 kişidir. 2007 yılında 250 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %32,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,2 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ece Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ece Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 168 kişidir. 2007 yılında 250 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %32,8 azaldı.
Ece Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ece Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 168 | -0,6 |
| 2021 | 169 | -7,7 |
| 2020 | 183 | -2,1 |
| 2019 | 187 | -4,1 |
| 2018 | 195 | 3,2 |
| 2017 | 189 | 0,5 |
| 2016 | 188 | -6,0 |
| 2015 | 200 | -2,0 |
| 2014 | 204 | -0,5 |
| 2013 | 205 | -2,4 |
| 2012 | 210 | -1,4 |
| 2011 | 213 | -7,0 |
| 2010 | 229 | 4,6 |
| 2009 | 219 | -3,9 |
| 2008 | 228 | -8,8 |
| 2007 | 250 | - |
Ece Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ece Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ece Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %51,6 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %44,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 65 | 51,6 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 56 | 44,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 2,4 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 2 | 1,6 |
Harmancık Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %51,2 ile Haşim Ali Arıkan (CHP) aldı, ikinci sırada %45,6 ile Yılmaz Ataş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Haşim Ali Arıkan | CHP | 64 | 51,2 |
| Yılmaz Ataş | AK PARTİ | 57 | 45,6 |
| Ahmet Can | YENİDEN REFAH | 3 | 2,4 |
| Ramazan Yakın | SAADET | 1 | 0,8 |
Harmancık Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %50,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %44,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 64 | 50,4 |
| AK PARTİ | 56 | 44,1 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 3,1 |
| SAADET | 2 | 1,6 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
Ece Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ece Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %58,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 74 | 58,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 48 | 37,8 |
| Sinan Oğan | 4 | 3,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %56,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 73 | 56,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 56 | 43,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 139, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %48,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 61 | 48,8 |
| CHP | 41 | 32,8 |
| İYİ PARTİ | 10 | 8,0 |
| MHP | 5 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,4 |
| ANAP | 1 | 0,8 |
| HKP | 1 | 0,8 |
| AP | 1 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,8 |