Ehlibeyt Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Ehlibeyt Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.851 kişi (TÜİK).
Ehlibeyt Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ehlibeyt Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ehlibeyt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.851 kişidir. 2007 yılında 3.866 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %67,2 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ehlibeyt Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ehlibeyt Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.851 kişidir. 2007 yılında 3.866 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,3 azaldı.
Ehlibeyt Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ehlibeyt Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.851 | 0,2 |
| 2021 | 2.846 | -1,1 |
| 2020 | 2.879 | -2,9 |
| 2019 | 2.964 | 1,3 |
| 2018 | 2.926 | -1,7 |
| 2017 | 2.976 | -1,5 |
| 2016 | 3.021 | 0,4 |
| 2015 | 3.009 | -0,7 |
| 2014 | 3.029 | -4,1 |
| 2013 | 3.157 | -6,9 |
| 2012 | 3.390 | -0,1 |
| 2011 | 3.393 | 1,3 |
| 2010 | 3.351 | -1,2 |
| 2009 | 3.391 | -3,4 |
| 2008 | 3.510 | -9,2 |
| 2007 | 3.866 | - |
Ehlibeyt Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ehlibeyt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ehlibeyt Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.355, sandığa gidenlerin oranı %81,8. En çok oyu %78,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %15,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 1.479 | 78,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 297 | 15,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 41 | 2,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 21 | 1,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 18 | 0,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 16 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 7 | 0,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 4 | 0,2 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 2 | 0,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,1 |
| Diğer (8) | 10 | 0,5 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.355, sandığa gidenlerin oranı %81,8. En çok oyu %67,2 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı, ikinci sırada %16,9 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Can Güner | CHP | 1.263 | 67,2 |
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 318 | 16,9 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 97 | 5,2 |
| İrfan Değirmenci | TİP | 81 | 4,3 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 27 | 1,4 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 24 | 1,3 |
| Türkan Demir | DEM Parti | 16 | 0,8 |
| İbrahim Temel | SAADET | 9 | 0,5 |
| Selin Karsak Karaduman | DEVA PARTİSİ | 8 | 0,4 |
| Erol Koçoğlu | BÜYÜK BİRLİK | 7 | 0,4 |
| Diğer (12) | 29 | 1,5 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.355, sandığa gidenlerin oranı %81,8. En çok oyu %69,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %16,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.305 | 69,0 |
| AK PARTİ | 302 | 16,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 103 | 5,5 |
| İYİ PARTİ | 36 | 1,9 |
| YENİDEN REFAH | 28 | 1,5 |
| TİP | 27 | 1,4 |
| DEM Parti | 23 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 11 | 0,6 |
| MEMLEKET | 8 | 0,4 |
| SAADET | 8 | 0,4 |
| Diğer (14) | 40 | 2,1 |
Ehlibeyt Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ehlibeyt Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.416, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %75,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %20,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.709 | 75,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 454 | 20,1 |
| Sinan Oğan | 96 | 4,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.416, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %77,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %22,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.702 | 77,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 499 | 22,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.416, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %57,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %14,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 1.288 | 57,0 |
| İYİ PARTİ | 336 | 14,9 |
| AK PARTİ | 263 | 11,7 |
| MHP | 129 | 5,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 72 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 56 | 2,5 |
| YENİDEN REFAH | 41 | 1,8 |
| MEMLEKET | 21 | 0,9 |
| BBP | 13 | 0,6 |
| GENÇPARTİ | 6 | 0,3 |
| Diğer (10) | 20 | 0,9 |