Elmapınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kalecik, Ankara)
Ankara ili Kalecik ilçesine bağlı Elmapınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 89 kişi (TÜİK).
Elmapınar Mahallesi, Ankara ilinin Kalecik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Elmapınar Mahallesi'nin haritası, Kalecik ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Elmapınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 89 kişidir. 2013 yılında 74 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %86,8 ile Satılmış Karakoç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Elmapınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Elmapınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 89 kişidir. 2013 yılında 74 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %20,3 arttı.
Elmapınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Elmapınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 89 | -1,1 |
| 2021 | 90 | -3,2 |
| 2020 | 93 | 5,7 |
| 2019 | 88 | 0,0 |
| 2018 | 88 | 25,7 |
| 2017 | 70 | -10,3 |
| 2016 | 78 | 4,0 |
| 2015 | 75 | -2,6 |
| 2014 | 77 | 4,1 |
| 2013 | 74 | - |
Elmapınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Elmapınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Elmapınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %98,8. En çok oyu %92,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %4,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 79 | 92,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 4 | 4,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 1,2 |
Kalecik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %86,8 ile Satılmış Karakoç (CHP) aldı, ikinci sırada %13,2 ile Erdal Dal (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Satılmış Karakoç | CHP | 72 | 86,8 |
| Erdal Dal | MHP | 11 | 13,2 |
Kalecik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %84,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %8,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 70 | 84,3 |
| İYİ PARTİ | 7 | 8,4 |
| MHP | 5 | 6,0 |
| BTP | 1 | 1,2 |
Elmapınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Elmapınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %95,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %4,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 80 | 95,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4 | 4,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 85, sandığa gidenlerin oranı %101,2. En çok oyu %96,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %3,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 83 | 96,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3 | 3,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 84, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %72,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %8,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 60 | 72,3 |
| İYİ PARTİ | 7 | 8,4 |
| MEMLEKET | 3 | 3,6 |
| AK PARTİ | 3 | 3,6 |
| MHP | 3 | 3,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 2,4 |
| TİP | 2 | 2,4 |
| MİLLET | 1 | 1,2 |
| GBP | 1 | 1,2 |