Elvanlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)

Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Elvanlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 78 kişi (TÜİK).

Elvanlar Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Elvanlar Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Elvanlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 78 kişidir. 2013 yılında 100 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %38,6 ile Mehmet Cengiz (CHP) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 4,677 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Çamlıdere

Nüfus (2022)

78

Elvanlar Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Elvanlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 78 kişidir. 2013 yılında 100 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %22,0 azaldı.

Elvanlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Elvanlar Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 78 -16,1
2021 93 -7,9
2020 101 -12,2
2019 115 -77,5
2018 510 486,2
2017 87 1,2
2016 86 7,5
2015 80 5,3
2014 76 -24,0
2013 100 -

Elvanlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Elvanlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Elvanlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 60, sandığa gidenlerin oranı %73,3. En çok oyu %51,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %48,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 21 51,2
Turgut Altınok AK PARTİ 20 48,8

Çamlıdere Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 60, sandığa gidenlerin oranı %73,3. En çok oyu %38,6 ile Mehmet Cengiz (CHP) aldı, ikinci sırada %36,4 ile Adem Ceylan (Bağımsız) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mehmet Cengiz CHP 17 38,6
Adem Ceylan Bağımsız 16 36,4
Hazım Caner Can AK PARTİ 9 20,4
Metin Yılmaz BTP 1 2,3
Turan Eğri VATAN PARTİSİ 1 2,3

Çamlıdere Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 60, sandığa gidenlerin oranı %73,3. En çok oyu %42,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %40,5 ile AK PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
CHP 18 42,9
AK PARTİ 17 40,5
İYİ PARTİ 2 4,8
Bağımsız 2 4,8
YENİDEN REFAH 1 2,4
BTP 1 2,4
DEVA PARTİSİ 1 2,4

Elvanlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Elvanlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 69, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %70,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 40 70,2
Kemal Kılıçdaroğlu 14 24,6
Sinan Oğan 3 5,3

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 69, sandığa gidenlerin oranı %72,5. En çok oyu %76,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 35 76,1
Kemal Kılıçdaroğlu 11 23,9

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 69, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %43,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,1 ile MHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 25 43,9
MHP 16 28,1
CHP 8 14,0
İYİ PARTİ 5 8,8
YENİDEN REFAH 2 3,5

Haritalar

Elvanlar Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Çamlıdere ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik