Emek Adnan Menderes Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Emek Adnan Menderes Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 33.959 kişi (TÜİK).
Emek Adnan Menderes Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Emek Adnan Menderes Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Emek Adnan Menderes Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 33.959 kişidir. 2007 yılında 18.451 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %84,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,9 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Emek Adnan Menderes Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Emek Adnan Menderes Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 33.959 kişidir. 2007 yılında 18.451 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %84,0 arttı.
Emek Adnan Menderes Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Emek Adnan Menderes Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 33.959 | 1,9 |
| 2021 | 33.342 | 1,4 |
| 2020 | 32.886 | 1,5 |
| 2019 | 32.391 | 3,2 |
| 2018 | 31.386 | 0,8 |
| 2017 | 31.136 | 7,3 |
| 2016 | 29.016 | 2,5 |
| 2015 | 28.322 | 3,5 |
| 2014 | 27.376 | 4,5 |
| 2013 | 26.204 | 4,3 |
| 2012 | 25.133 | 3,4 |
| 2011 | 24.318 | 4,0 |
| 2010 | 23.372 | 8,5 |
| 2009 | 21.541 | 10,8 |
| 2008 | 19.441 | 5,4 |
| 2007 | 18.451 | - |
Emek Adnan Menderes Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Emek Adnan Menderes Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Emek Adnan Menderes Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 23.842, sandığa gidenlerin oranı %74,2. En çok oyu %46,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 7.883 | 46,4 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 6.400 | 37,7 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 1.267 | 7,5 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 424 | 2,5 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 372 | 2,2 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 207 | 1,2 |
| İkram Akkaya | SAADET | 118 | 0,7 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 57 | 0,3 |
| Hasan Aydın | BTP | 52 | 0,3 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 48 | 0,3 |
| Diğer (16) | 148 | 0,9 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 23.842, sandığa gidenlerin oranı %74,3. En çok oyu %45,9 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,5 ile Erkan Aydın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 7.715 | 45,9 |
| Erkan Aydın | CHP | 5.796 | 34,5 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 1.480 | 8,8 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 540 | 3,2 |
| Gül Pola | DEM Parti | 466 | 2,8 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 294 | 1,8 |
| Kerim Bulut | SAADET | 144 | 0,9 |
| Cemil Bektaş | BTP | 109 | 0,7 |
| İlhan Menge | DEVA PARTİSİ | 65 | 0,4 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 62 | 0,4 |
| Diğer (8) | 144 | 0,8 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 23.842, sandığa gidenlerin oranı %74,2. En çok oyu %45,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 7.679 | 45,9 |
| CHP | 5.305 | 31,7 |
| YENİDEN REFAH | 1.475 | 8,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 736 | 4,4 |
| DEM Parti | 532 | 3,2 |
| İYİ PARTİ | 307 | 1,8 |
| SAADET | 151 | 0,9 |
| MEMLEKET | 94 | 0,6 |
| BTP | 94 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 84 | 0,5 |
| Diğer (11) | 284 | 1,7 |
Emek Adnan Menderes Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Emek Adnan Menderes Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 23.925, sandığa gidenlerin oranı %91,1. En çok oyu %63,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.589 | 63,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.165 | 28,8 |
| Sinan Oğan | 1.595 | 7,4 |
| Muharrem İnce | 80 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 23.953, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %67,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.862 | 67,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.747 | 32,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 23.925, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %45,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 9.739 | 45,8 |
| CHP | 3.247 | 15,3 |
| MHP | 2.566 | 12,1 |
| İYİ PARTİ | 1.650 | 7,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1.191 | 5,6 |
| YENİDEN REFAH | 903 | 4,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 875 | 4,1 |
| MEMLEKET | 268 | 1,3 |
| BBP | 157 | 0,7 |
| TİP | 155 | 0,7 |
| Diğer (15) | 304 | 1,4 |