Emirler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Emirler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 726 kişi (TÜİK).
Emirler Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Emirler Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Emirler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 726 kişidir. 2013 yılında 678 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,2 ile Ramazan Şimşek (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Emirler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Emirler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 726 kişidir. 2013 yılında 678 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,1 arttı.
Emirler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Emirler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 726 | 0,0 |
| 2021 | 726 | -9,0 |
| 2020 | 798 | -10,9 |
| 2019 | 896 | -26,0 |
| 2018 | 1.210 | 116,5 |
| 2017 | 559 | 17,2 |
| 2016 | 477 | 0,6 |
| 2015 | 474 | -2,3 |
| 2014 | 485 | -28,5 |
| 2013 | 678 | - |
Emirler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Emirler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Emirler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 876, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %65,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 506 | 65,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 209 | 27,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 19 | 2,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 17 | 2,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 5 | 0,7 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,3 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 2 | 0,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 876, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %49,2 ile Ramazan Şimşek (MHP) aldı, ikinci sırada %20,9 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ramazan Şimşek | MHP | 374 | 49,2 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 159 | 20,9 |
| Yakup Odabaşı | CHP | 123 | 16,2 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 38 | 5,0 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 18 | 2,4 |
| Selim Akgül | SAADET | 10 | 1,3 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,2 |
| Erkin Delikanlı | DP | 6 | 0,8 |
| Recai Canoruç | ANAP | 4 | 0,5 |
| Halil Hakan Erçelebi | MİLLİ YOL | 4 | 0,5 |
| Diğer (8) | 15 | 2,0 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 876, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %49,0 ile MHP aldı, ikinci sırada %15,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 373 | 49,0 |
| CHP | 119 | 15,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 104 | 13,7 |
| İYİ PARTİ | 90 | 11,8 |
| YENİDEN REFAH | 25 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 13 | 1,7 |
| SAADET | 12 | 1,6 |
| DP | 7 | 0,9 |
| ANAP | 6 | 0,8 |
| MEMLEKET | 4 | 0,5 |
| Diğer (4) | 9 | 1,2 |
Emirler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Emirler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 665, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %78,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 474 | 78,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 101 | 16,6 |
| Sinan Oğan | 32 | 5,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 665, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %82,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 499 | 82,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 107 | 17,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 665, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %38,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 234 | 38,6 |
| MHP | 147 | 24,3 |
| İYİ PARTİ | 145 | 23,9 |
| YENİDEN REFAH | 22 | 3,6 |
| CHP | 20 | 3,3 |
| BBP | 8 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,0 |
| AB | 4 | 0,7 |
| MEMLEKET | 3 | 0,5 |
| ANAP | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 0,7 |