Emirler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Emirler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 429 kişi (TÜİK).
Emirler Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Emirler Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Emirler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 429 kişidir. 2013 yılında 1.053 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %59,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,6 ile Levent Koç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Emirler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Emirler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 429 kişidir. 2013 yılında 1.053 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %59,3 azaldı.
Emirler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Emirler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 429 | -10,1 |
| 2021 | 477 | -8,6 |
| 2020 | 522 | -8,4 |
| 2019 | 570 | -10,1 |
| 2018 | 634 | -2,6 |
| 2017 | 651 | -5,5 |
| 2016 | 689 | 0,4 |
| 2015 | 686 | -10,9 |
| 2014 | 770 | -26,9 |
| 2013 | 1.053 | - |
Emirler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Emirler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Emirler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 327, sandığa gidenlerin oranı %57,2. En çok oyu %74,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %19,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 140 | 74,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 37 | 19,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 2,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 3 | 1,6 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,5 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 327, sandığa gidenlerin oranı %56,6. En çok oyu %59,6 ile Levent Koç (CHP) aldı, ikinci sırada %35,0 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Koç | CHP | 109 | 59,6 |
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 64 | 35,0 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 5 | 2,7 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 4 | 2,2 |
| Mahmut Gülmez | SAADET | 1 | 0,6 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 327, sandığa gidenlerin oranı %56,6. En çok oyu %52,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 95 | 52,5 |
| AK PARTİ | 66 | 36,5 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 4,4 |
| DEM Parti | 5 | 2,8 |
| ANAP | 2 | 1,1 |
| TKP | 1 | 0,6 |
| BTP | 1 | 0,6 |
| TİP | 1 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| SAADET | 1 | 0,6 |
Emirler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Emirler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 317, sandığa gidenlerin oranı %76,7. En çok oyu %69,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 162 | 69,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 66 | 28,4 |
| Sinan Oğan | 3 | 1,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 317, sandığa gidenlerin oranı %66,9. En çok oyu %74,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 154 | 74,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 54 | 26,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 317, sandığa gidenlerin oranı %76,7. En çok oyu %52,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,5 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 120 | 52,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 40 | 17,5 |
| İYİ PARTİ | 22 | 9,7 |
| CHP | 20 | 8,8 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 4,0 |
| BBP | 5 | 2,2 |
| MEMLEKET | 4 | 1,8 |
| MHP | 3 | 1,3 |
| HAK-PAR | 2 | 0,9 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |