Esence Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mudanya, Bursa)
Bursa ili Mudanya ilçesine bağlı Esence Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.046 kişi (TÜİK).
Esence Mahallesi, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Esence Mahallesi'nin haritası, Mudanya ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Esence Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.046 kişidir. 2013 yılında 1.022 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %52,8 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Esence Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Esence Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.046 kişidir. 2013 yılında 1.022 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,3 arttı.
Esence Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Esence Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.046 | 0,3 |
| 2021 | 1.043 | 0,3 |
| 2020 | 1.040 | 5,1 |
| 2019 | 990 | 3,0 |
| 2018 | 961 | -2,1 |
| 2017 | 982 | -1,0 |
| 2016 | 992 | 0,5 |
| 2015 | 987 | -3,9 |
| 2014 | 1.027 | 0,5 |
| 2013 | 1.022 | - |
Esence Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Esence Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Esence Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 916, sandığa gidenlerin oranı %84,3. En çok oyu %58,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %32,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 435 | 58,9 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 240 | 32,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 24 | 3,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 16 | 2,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 7 | 0,9 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 5 | 0,7 |
| Selma Gürkan | EMEP | 3 | 0,4 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 0,4 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |
Mudanya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 916, sandığa gidenlerin oranı %84,3. En çok oyu %52,8 ile Deniz Dalgıç (CHP) aldı, ikinci sırada %36,4 ile Gökhan Dincer (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Deniz Dalgıç | CHP | 381 | 52,8 |
| Gökhan Dincer | AK PARTİ | 263 | 36,4 |
| Erol Demirhisar | İYİ PARTİ | 28 | 3,9 |
| Bilal Mevlüt Coşkun | YENİDEN REFAH | 19 | 2,6 |
| Metin Dündar | EMEP | 10 | 1,4 |
| Mehmet Levent Sevik | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,1 |
| Zilan Günay | DEM Parti | 5 | 0,7 |
| Fatih Akkoyun | DP | 3 | 0,4 |
| Heybet Arslan | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Betül Uruk | DSP | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |
Mudanya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 916, sandığa gidenlerin oranı %84,3. En çok oyu %52,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 375 | 52,2 |
| AK PARTİ | 218 | 30,3 |
| İYİ PARTİ | 67 | 9,3 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 2,4 |
| EMEP | 16 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 9 | 1,2 |
| DEM Parti | 4 | 0,6 |
| SAADET | 4 | 0,6 |
| TKP | 2 | 0,3 |
| BTP | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 5 | 0,7 |
Esence Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Esence Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 930, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %54,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 435 | 54,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 294 | 37,1 |
| Sinan Oğan | 54 | 6,8 |
| Muharrem İnce | 10 | 1,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 931, sandığa gidenlerin oranı %85,1. En çok oyu %60,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 472 | 60,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 308 | 39,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 930, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %38,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 309 | 38,9 |
| AK PARTİ | 228 | 28,7 |
| İYİ PARTİ | 135 | 17,0 |
| MHP | 36 | 4,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 19 | 2,4 |
| MEMLEKET | 12 | 1,5 |
| BBP | 8 | 1,0 |
| GENÇPARTİ | 6 | 0,8 |
| ANAP | 5 | 0,6 |
| AP | 5 | 0,6 |
| Diğer (5) | 15 | 1,9 |