Eti Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Eti Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.432 kişi (TÜİK).
Eti Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Eti Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Eti Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.432 kişidir. 2007 yılında 1.219 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %99,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,8 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Eti Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Eti Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.432 kişidir. 2007 yılında 1.219 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %99,5 arttı.
Eti Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Eti Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.432 | -3,9 |
| 2021 | 2.530 | 20,3 |
| 2020 | 2.103 | -6,5 |
| 2019 | 2.250 | 12,6 |
| 2018 | 1.998 | 10,1 |
| 2017 | 1.814 | 1,7 |
| 2016 | 1.783 | 10,7 |
| 2015 | 1.610 | 1,2 |
| 2014 | 1.591 | 8,0 |
| 2013 | 1.473 | -2,8 |
| 2012 | 1.516 | 32,9 |
| 2011 | 1.141 | -2,6 |
| 2010 | 1.172 | -3,8 |
| 2009 | 1.218 | -1,1 |
| 2008 | 1.231 | 1,0 |
| 2007 | 1.219 | - |
Eti Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Eti Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Eti Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 675, sandığa gidenlerin oranı %73,8. En çok oyu %74,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %18,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 363 | 74,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 91 | 18,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 12 | 2,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 7 | 1,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 1,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 0,6 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,2 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 675, sandığa gidenlerin oranı %73,9. En çok oyu %62,8 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı, ikinci sırada %18,5 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Can Güner | CHP | 302 | 62,8 |
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 89 | 18,5 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 29 | 6,0 |
| İrfan Değirmenci | TİP | 18 | 3,7 |
| Türkan Demir | DEM Parti | 9 | 1,9 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 7 | 1,5 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 5 | 1,0 |
| Bülent Belovacıklı | BTP | 4 | 0,8 |
| Veli Özçelik | MEMLEKET | 3 | 0,6 |
| Selin Karsak Karaduman | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| Diğer (7) | 12 | 2,5 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 675, sandığa gidenlerin oranı %73,5. En çok oyu %62,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %18,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 298 | 62,3 |
| AK PARTİ | 90 | 18,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 27 | 5,7 |
| DEM Parti | 14 | 2,9 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 2,1 |
| TİP | 9 | 1,9 |
| İYİ PARTİ | 7 | 1,5 |
| MEMLEKET | 5 | 1,1 |
| BTP | 5 | 1,1 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| Diğer (8) | 10 | 2,1 |
Eti Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Eti Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 681, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %70,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %23,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 426 | 70,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 142 | 23,6 |
| Sinan Oğan | 35 | 5,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 681, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %74,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %25,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 436 | 74,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 152 | 25,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 681, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %48,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %17,6 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 291 | 48,9 |
| İYİ PARTİ | 105 | 17,6 |
| AK PARTİ | 101 | 17,0 |
| MHP | 26 | 4,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 22 | 3,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 19 | 3,2 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 1,7 |
| MEMLEKET | 6 | 1,0 |
| BBP | 5 | 0,8 |
| TKP | 4 | 0,7 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |