Etlik Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keçiören, Ankara)
Ankara ili Keçiören ilçesine bağlı Etlik Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 32.156 kişi (TÜİK).
Etlik Mahallesi, Ankara ilinin Keçiören ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Etlik Mahallesi'nin haritası, Keçiören ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Etlik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 32.156 kişidir. 2007 yılında 40.547 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %20,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,8 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Etlik Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Etlik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 32.156 kişidir. 2007 yılında 40.547 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %20,7 azaldı.
Etlik Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Etlik Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 32.156 | -1,8 |
| 2021 | 32.759 | -2,0 |
| 2020 | 33.425 | -2,5 |
| 2019 | 34.280 | 1,3 |
| 2018 | 33.849 | -4,0 |
| 2017 | 35.243 | -1,2 |
| 2016 | 35.676 | -0,9 |
| 2015 | 35.995 | -0,4 |
| 2014 | 36.127 | -4,0 |
| 2013 | 37.626 | 0,6 |
| 2012 | 37.399 | -0,9 |
| 2011 | 37.754 | -1,0 |
| 2010 | 38.140 | -0,6 |
| 2009 | 38.384 | -2,3 |
| 2008 | 39.272 | -3,1 |
| 2007 | 40.547 | - |
Etlik Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Etlik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Etlik Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 24.916, sandığa gidenlerin oranı %76,5. En çok oyu %58,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %35,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 10.715 | 58,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 6.539 | 35,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 445 | 2,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 296 | 1,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 168 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 76 | 0,4 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 69 | 0,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 36 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 25 | 0,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 19 | 0,1 |
| Diğer (13) | 82 | 0,5 |
Keçiören Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 24.916, sandığa gidenlerin oranı %76,5. En çok oyu %50,8 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı, ikinci sırada %36,7 ile Zafer Çoktan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mesut Özarslan | CHP | 9.338 | 50,8 |
| Zafer Çoktan | AK PARTİ | 6.754 | 36,7 |
| Adem Öztürk | ZAFER PARTİSİ | 609 | 3,3 |
| Sait Ali Arslan | YENİDEN REFAH | 607 | 3,3 |
| Kemal Babuccu | İYİ PARTİ | 447 | 2,4 |
| Bekir Er | BÜYÜK BİRLİK | 126 | 0,7 |
| Burak Karataşoğlu | BTP | 96 | 0,5 |
| Süleyman Tekbaş | SAADET | 86 | 0,5 |
| Sadık Yıldız | DEM Parti | 81 | 0,4 |
| Hamza Aydoğdu | DEVA PARTİSİ | 50 | 0,3 |
| Diğer (16) | 203 | 1,1 |
Keçiören Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 24.916, sandığa gidenlerin oranı %76,5. En çok oyu %48,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 8.886 | 48,3 |
| AK PARTİ | 6.618 | 36,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 810 | 4,4 |
| YENİDEN REFAH | 653 | 3,5 |
| İYİ PARTİ | 454 | 2,5 |
| Bağımsız | 161 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 155 | 0,8 |
| SAADET | 125 | 0,7 |
| BTP | 111 | 0,6 |
| DEM Parti | 91 | 0,5 |
| Diğer (17) | 318 | 1,7 |
Etlik Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Etlik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 25.290, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %47,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.633 | 47,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10.285 | 45,6 |
| Sinan Oğan | 1.568 | 7,0 |
| Muharrem İnce | 85 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 25.304, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %50,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %49,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.897 | 50,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10.785 | 49,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 25.290, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %33,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 7.499 | 33,4 |
| CHP | 6.171 | 27,5 |
| İYİ PARTİ | 3.594 | 16,0 |
| MHP | 2.174 | 9,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 832 | 3,7 |
| YENİDEN REFAH | 651 | 2,9 |
| TİP | 342 | 1,5 |
| BBP | 298 | 1,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 265 | 1,2 |
| MEMLEKET | 220 | 1,0 |
| Diğer (15) | 226 | 1,0 |