Fadıllı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Fadıllı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 406 kişi (TÜİK).
Fadıllı Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Fadıllı Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Fadıllı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 406 kişidir. 2013 yılında 410 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %1,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,7 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Fadıllı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Fadıllı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 406 kişidir. 2013 yılında 410 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %1,0 azaldı.
Fadıllı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Fadıllı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 406 | 5,7 |
| 2021 | 384 | -1,3 |
| 2020 | 389 | 0,8 |
| 2019 | 386 | -2,8 |
| 2018 | 397 | 0,5 |
| 2017 | 395 | 0,0 |
| 2016 | 395 | -2,0 |
| 2015 | 403 | 0,2 |
| 2014 | 402 | -2,0 |
| 2013 | 410 | - |
Fadıllı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Fadıllı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Fadıllı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 348, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %47,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %43,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 143 | 47,7 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 130 | 43,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 12 | 4,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 9 | 3,0 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 0,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 0,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 348, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %48,7 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı, ikinci sırada %43,0 ile Celil Çolak (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şadi Özdemir | CHP | 145 | 48,7 |
| Celil Çolak | AK PARTİ | 128 | 43,0 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 11 | 3,7 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 8 | 2,7 |
| Feride Çınarkes | DSP | 2 | 0,7 |
| Mazlum Taş | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Ömer Faruk Özdoğan | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Hülya Kara | DP | 1 | 0,3 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 348, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %46,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %42,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 142 | 46,4 |
| AK PARTİ | 131 | 42,8 |
| İYİ PARTİ | 11 | 3,6 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 3,6 |
| DSP | 3 | 1,0 |
| DEM Parti | 2 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| DP | 2 | 0,7 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| TKP | 1 | 0,3 |
Fadıllı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Fadıllı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 346, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %53,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 164 | 53,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 134 | 43,5 |
| Sinan Oğan | 9 | 2,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 346, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %57,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 177 | 57,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 132 | 42,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 346, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %43,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 131 | 43,1 |
| CHP | 96 | 31,6 |
| İYİ PARTİ | 35 | 11,5 |
| MHP | 27 | 8,9 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 2,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,7 |
| MİLLET | 1 | 0,3 |
| ANAP | 1 | 0,3 |
| HKP | 1 | 0,3 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |