Gölyazı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nilüfer, Bursa)
Bursa ili Nilüfer ilçesine bağlı Gölyazı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.271 kişi (TÜİK).
Gölyazı Mahallesi, Bursa ilinin Nilüfer ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gölyazı Mahallesi'nin haritası, Nilüfer ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gölyazı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.271 kişidir. 2007 yılında 1.191 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %6,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %55,6 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Gölyazı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gölyazı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.271 kişidir. 2007 yılında 1.191 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %6,7 arttı.
Gölyazı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Gölyazı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.271 | -1,9 |
| 2021 | 1.295 | -3,2 |
| 2020 | 1.338 | -1,8 |
| 2019 | 1.362 | -1,3 |
| 2018 | 1.380 | -0,8 |
| 2017 | 1.391 | -2,0 |
| 2016 | 1.419 | -1,5 |
| 2015 | 1.441 | -1,7 |
| 2014 | 1.466 | -2,3 |
| 2013 | 1.501 | 40,5 |
| 2012 | 1.068 | 0,6 |
| 2011 | 1.062 | -1,8 |
| 2010 | 1.081 | -5,5 |
| 2009 | 1.144 | -11,0 |
| 2008 | 1.286 | 8,0 |
| 2007 | 1.191 | - |
Gölyazı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gölyazı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gölyazı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.078, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %55,5 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %36,3 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 512 | 55,5 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 335 | 36,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 28 | 3,0 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 18 | 1,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 15 | 1,6 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 2 | 0,2 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 0,2 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 2 | 0,2 |
| Atilla Subaşı | ABP | 1 | 0,1 |
| Diğer (5) | 5 | 0,6 |
Nilüfer Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.078, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %55,6 ile Şadi Özdemir (CHP) aldı, ikinci sırada %35,8 ile Celil Çolak (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şadi Özdemir | CHP | 507 | 55,6 |
| Celil Çolak | AK PARTİ | 326 | 35,8 |
| Işıl Esgin | ZAFER PARTİSİ | 29 | 3,2 |
| Özgür Şimşek | İYİ PARTİ | 21 | 2,3 |
| Zeynep Candan Albayrak | YENİDEN REFAH | 14 | 1,5 |
| Feride Çınarkes | DSP | 4 | 0,4 |
| Hülya Kara | DP | 3 | 0,3 |
| Semih Erkal | GELECEK PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| İsmail Şeker | AP | 2 | 0,2 |
| Emrah Yurtseven | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,2 |
Nilüfer Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.078, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %54,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 498 | 54,5 |
| AK PARTİ | 334 | 36,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 32 | 3,5 |
| İYİ PARTİ | 20 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 1,9 |
| DSP | 3 | 0,3 |
| MEMLEKET | 2 | 0,2 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,1 |
| BTP | 1 | 0,1 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,1 |
| Diğer (5) | 5 | 0,6 |
Gölyazı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gölyazı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.078, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %49,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 485 | 49,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 455 | 46,1 |
| Sinan Oğan | 37 | 3,8 |
| Muharrem İnce | 9 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.078, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %52,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %48,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 498 | 52,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 459 | 48,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.078, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %30,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 302 | 30,8 |
| CHP | 286 | 29,1 |
| İYİ PARTİ | 184 | 18,7 |
| MHP | 112 | 11,4 |
| MEMLEKET | 17 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 1,0 |
| BBP | 5 | 0,5 |
| MİLLET | 4 | 0,4 |
| GENÇPARTİ | 4 | 0,4 |
| Diğer (9) | 17 | 1,7 |