Ferahfaki Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Ferahfaki Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 872 kişi (TÜİK).
Ferahfaki Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ferahfaki Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ferahfaki Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 872 kişidir. 2007 yılında 358 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %143,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,0 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ferahfaki Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ferahfaki Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 872 kişidir. 2007 yılında 358 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %143,6 arttı.
Ferahfaki Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ferahfaki Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 872 | -4,0 |
| 2021 | 908 | 6,9 |
| 2020 | 849 | 1,8 |
| 2019 | 834 | -4,1 |
| 2018 | 870 | -4,2 |
| 2017 | 908 | -1,8 |
| 2016 | 925 | -1,9 |
| 2015 | 943 | 0,3 |
| 2014 | 940 | -5,1 |
| 2013 | 991 | 0,3 |
| 2012 | 988 | 6,6 |
| 2011 | 927 | 16,5 |
| 2010 | 796 | 22,8 |
| 2009 | 648 | 70,1 |
| 2008 | 381 | 6,4 |
| 2007 | 358 | - |
Ferahfaki Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ferahfaki Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ferahfaki Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 749, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %63,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %28,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 409 | 63,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 185 | 28,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 1,9 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 8 | 1,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 4 | 0,6 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 3 | 0,5 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 0,3 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 5 | 0,8 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 749, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %51,0 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %33,0 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İzzet Demircioğlu | CHP | 328 | 51,0 |
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 212 | 33,0 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 46 | 7,2 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 22 | 3,4 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 16 | 2,5 |
| Salih Berkay Uluçay | DEM Parti | 7 | 1,1 |
| Ali Kılınç | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| Doğa Baybuğa | EMEP | 3 | 0,5 |
| Burak Özkorul | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Avni Akkoç | SAADET | 2 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 749, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %50,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 318 | 50,4 |
| MHP | 194 | 30,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 49 | 7,8 |
| YENİDEN REFAH | 26 | 4,1 |
| SAADET | 17 | 2,7 |
| İYİ PARTİ | 14 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,9 |
| MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| MİLLET | 2 | 0,3 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Ferahfaki Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ferahfaki Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 671, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %47,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 279 | 47,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 263 | 44,3 |
| Sinan Oğan | 51 | 8,6 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 672, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %51,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 291 | 51,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 280 | 49,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 671, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %32,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 189 | 32,1 |
| CHP | 140 | 23,8 |
| İYİ PARTİ | 93 | 15,8 |
| MHP | 53 | 9,0 |
| BBP | 40 | 6,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 21 | 3,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 14 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 1,9 |
| MEMLEKET | 10 | 1,7 |
| TİP | 6 | 1,0 |
| Diğer (5) | 7 | 1,2 |