Gençali Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Gençali Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 466 kişi (TÜİK).
Gençali Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gençali Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gençali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 466 kişidir. 2013 yılında 555 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,0 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Gençali Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gençali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 466 kişidir. 2013 yılında 555 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %16,0 azaldı.
Gençali Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Gençali Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 466 | -4,7 |
| 2021 | 489 | -4,9 |
| 2020 | 514 | -8,7 |
| 2019 | 563 | -5,7 |
| 2018 | 597 | 20,9 |
| 2017 | 494 | -6,3 |
| 2016 | 527 | -2,8 |
| 2015 | 542 | -6,1 |
| 2014 | 577 | 4,0 |
| 2013 | 555 | - |
Gençali Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gençali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gençali Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 429, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %63,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %26,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 250 | 63,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 102 | 26,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 17 | 4,3 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 4 | 1,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 0,8 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 3 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,8 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 2 | 0,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 2 | 0,5 |
| Diğer (3) | 4 | 1,0 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 429, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %41,0 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %36,3 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İzzet Demircioğlu | CHP | 157 | 41,0 |
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 139 | 36,3 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 38 | 9,9 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 23 | 6,0 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 9 | 2,4 |
| Avni Akkoç | SAADET | 9 | 2,4 |
| Burak Özkorul | MEMLEKET | 3 | 0,8 |
| Salih Berkay Uluçay | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Ali Kılınç | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Faik Ünal Silier | BTP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 429, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %45,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 172 | 45,6 |
| MHP | 138 | 36,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 26 | 6,9 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 4,5 |
| SAADET | 8 | 2,1 |
| İYİ PARTİ | 6 | 1,6 |
| BTP | 4 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| DSP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |
Gençali Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gençali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 411, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %56,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 207 | 56,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 120 | 32,7 |
| Sinan Oğan | 34 | 9,3 |
| Muharrem İnce | 6 | 1,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 411, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %63,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 230 | 63,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 133 | 36,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 411, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %34,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 126 | 34,7 |
| İYİ PARTİ | 72 | 19,8 |
| MHP | 63 | 17,4 |
| CHP | 55 | 15,2 |
| BBP | 15 | 4,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,4 |
| MEMLEKET | 3 | 0,8 |
| ANAP | 3 | 0,8 |
| HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 1,1 |