Göl Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Göl Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 11 kişi (TÜİK).
Göl Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Göl Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Göl Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 11 kişidir. 2013 yılında 42 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %73,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,9 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 0,048 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 11 |
Göl Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Göl Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 11 kişidir. 2013 yılında 42 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %73,8 azaldı.
Göl Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Göl Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 11 | 0,0 |
| 2021 | 11 | 0,0 |
| 2020 | 11 | 0,0 |
| 2019 | 11 | -42,1 |
| 2018 | 19 | 26,7 |
| 2017 | 15 | -28,6 |
| 2016 | 21 | 10,5 |
| 2015 | 19 | -47,2 |
| 2014 | 36 | -14,3 |
| 2013 | 42 | - |
Göl Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Göl Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Göl Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13, sandığa gidenlerin oranı %146,2. En çok oyu %57,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %31,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 11 | 57,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 6 | 31,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 10,5 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 13, sandığa gidenlerin oranı %146,2. En çok oyu %57,9 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %26,3 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Coşkun Ünal | CHP | 11 | 57,9 |
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 5 | 26,3 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 3 | 15,8 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 13, sandığa gidenlerin oranı %146,2. En çok oyu %63,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 12 | 63,2 |
| AK PARTİ | 5 | 26,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 10,5 |
Göl Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Göl Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 10, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %60,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6 | 60,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 4 | 40,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 10, sandığa gidenlerin oranı %110,0. En çok oyu %54,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %45,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6 | 54,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5 | 45,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 10, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %40,0 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %30,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 4 | 40,0 |
| MHP | 3 | 30,0 |
| CHP | 2 | 20,0 |
| AK PARTİ | 1 | 10,0 |