Gültepe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Altındağ, Ankara)
Ankara ili Altındağ ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 21.914 kişi (TÜİK).
Gültepe Mahallesi, Ankara ilinin Altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gültepe Mahallesi'nin haritası, Altındağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gültepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 21.914 kişidir. 2007 yılında 2.022 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %983,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,4 ile Ramazan Değerli (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Gültepe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gültepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 21.914 kişidir. 2007 yılında 2.022 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %983,8 arttı.
Gültepe Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Gültepe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 21.914 | -2,5 |
| 2021 | 22.486 | 0,0 |
| 2020 | 22.482 | -3,8 |
| 2019 | 23.371 | 2,3 |
| 2018 | 22.844 | 145,3 |
| 2017 | 9.313 | -1,1 |
| 2016 | 9.420 | 3,6 |
| 2015 | 9.093 | 3,4 |
| 2014 | 8.796 | 2,1 |
| 2013 | 8.618 | 173,0 |
| 2012 | 3.157 | -2,4 |
| 2011 | 3.236 | -3,1 |
| 2010 | 3.340 | -6,9 |
| 2009 | 3.588 | 64,1 |
| 2008 | 2.186 | 8,1 |
| 2007 | 2.022 | - |
Gültepe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gültepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gültepe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 14.839, sandığa gidenlerin oranı %71,7. En çok oyu %63,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %28,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 6.366 | 63,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 2.917 | 28,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 271 | 2,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 176 | 1,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 118 | 1,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 76 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 61 | 0,6 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 27 | 0,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 17 | 0,2 |
| Serkan Ünver | YTP | 16 | 0,2 |
| Diğer (11) | 61 | 0,6 |
Altındağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 14.839, sandığa gidenlerin oranı %71,6. En çok oyu %51,4 ile Ramazan Değerli (CHP) aldı, ikinci sırada %34,5 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ramazan Değerli | CHP | 5.170 | 51,4 |
| Veysel Tiryaki | AK PARTİ | 3.471 | 34,5 |
| Mehmet Altıngöz | YENİDEN REFAH | 365 | 3,6 |
| Can Güler | ZAFER PARTİSİ | 269 | 2,7 |
| Mehmet Adil Başkara | DEM Parti | 238 | 2,4 |
| Remzi Sağlam | İYİ PARTİ | 148 | 1,5 |
| Emanullah Koca | SAADET | 88 | 0,9 |
| Kadriye Esra Aygün | DEVA PARTİSİ | 71 | 0,7 |
| Murat Bozkurt | GELECEK PARTİSİ | 52 | 0,5 |
| Aynur Arslaner | MEMLEKET | 33 | 0,3 |
| Diğer (16) | 160 | 1,6 |
Altındağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 14.839, sandığa gidenlerin oranı %71,6. En çok oyu %51,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 5.188 | 51,6 |
| AK PARTİ | 3.217 | 32,0 |
| YENİDEN REFAH | 388 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 306 | 3,0 |
| DEM Parti | 244 | 2,4 |
| İYİ PARTİ | 161 | 1,6 |
| SAADET | 92 | 0,9 |
| GELECEK PARTİSİ | 82 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 74 | 0,7 |
| DEVA PARTİSİ | 68 | 0,7 |
| Diğer (13) | 234 | 2,3 |
Gültepe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gültepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 15.222, sandığa gidenlerin oranı %85,2. En çok oyu %47,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.071 | 47,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.924 | 46,8 |
| Sinan Oğan | 639 | 5,0 |
| Muharrem İnce | 35 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 15.236, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %50,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.103 | 50,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.074 | 49,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 15.222, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %35,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.502 | 35,9 |
| CHP | 3.499 | 27,9 |
| İYİ PARTİ | 1.328 | 10,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 895 | 7,1 |
| MHP | 818 | 6,5 |
| YENİDEN REFAH | 377 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 341 | 2,7 |
| TİP | 183 | 1,5 |
| MEMLEKET | 131 | 1,0 |
| BBP | 117 | 0,9 |
| Diğer (15) | 216 | 1,7 |