Gülveren Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mamak, Ankara)
Ankara ili Mamak ilçesine bağlı Gülveren Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 9.672 kişi (TÜİK).
Gülveren Mahallesi, Ankara ilinin Mamak ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gülveren Mahallesi'nin haritası, Mamak ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gülveren Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 9.672 kişidir. 2007 yılında 7.427 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %30,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,2 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Gülveren Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gülveren Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 9.672 kişidir. 2007 yılında 7.427 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %30,2 arttı.
Gülveren Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Gülveren Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 9.672 | -1,6 |
| 2021 | 9.830 | 1,7 |
| 2020 | 9.662 | 2,0 |
| 2019 | 9.472 | 5,2 |
| 2018 | 9.004 | 1,6 |
| 2017 | 8.864 | 0,5 |
| 2016 | 8.817 | 1,7 |
| 2015 | 8.667 | 0,3 |
| 2014 | 8.639 | 3,9 |
| 2013 | 8.314 | -2,2 |
| 2012 | 8.504 | 2,0 |
| 2011 | 8.334 | 0,2 |
| 2010 | 8.314 | 0,3 |
| 2009 | 8.288 | 5,3 |
| 2008 | 7.868 | 5,9 |
| 2007 | 7.427 | - |
Gülveren Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gülveren Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gülveren Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.867, sandığa gidenlerin oranı %78,7. En çok oyu %49,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %42,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 2.591 | 49,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 2.217 | 42,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 203 | 3,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 71 | 1,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 47 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 21 | 0,4 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 14 | 0,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 10 | 0,2 |
| Figen Topal | TKH | 9 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 9 | 0,2 |
| Diğer (7) | 18 | 0,4 |
Mamak Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.867, sandığa gidenlerin oranı %78,7. En çok oyu %47,2 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,3 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Asım Balcı | AK PARTİ | 2.450 | 47,2 |
| Veli Gündüz Şahin | CHP | 2.094 | 40,3 |
| Hüseyin Ekinci | YENİDEN REFAH | 267 | 5,1 |
| Kevser Ofluoğlu | İYİ PARTİ | 127 | 2,5 |
| Kezban Yavuz | ZAFER PARTİSİ | 114 | 2,2 |
| Muhammed Hanifi Özhan | DEVA PARTİSİ | 33 | 0,6 |
| Murat Sipahi | SAADET | 29 | 0,6 |
| Elif Kaya | DEM Parti | 26 | 0,5 |
| Hüseyin Kuloğlu | BTP | 8 | 0,1 |
| Hasan Dinçer | ANAP | 7 | 0,1 |
| Diğer (10) | 38 | 0,8 |
Mamak Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 6.867, sandığa gidenlerin oranı %78,8. En çok oyu %45,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %39,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.365 | 45,6 |
| CHP | 2.042 | 39,4 |
| YENİDEN REFAH | 293 | 5,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 168 | 3,2 |
| İYİ PARTİ | 139 | 2,7 |
| SAADET | 35 | 0,7 |
| DEM Parti | 27 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 27 | 0,5 |
| BTP | 19 | 0,4 |
| Bağımsız | 12 | 0,2 |
| Diğer (14) | 57 | 1,1 |
Gülveren Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gülveren Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.899, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %60,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.722 | 60,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.001 | 32,6 |
| Sinan Oğan | 387 | 6,3 |
| Muharrem İnce | 30 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.905, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %64,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.815 | 64,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.142 | 36,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.899, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %43,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.642 | 43,3 |
| CHP | 1.227 | 20,1 |
| MHP | 722 | 11,8 |
| İYİ PARTİ | 626 | 10,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 230 | 3,8 |
| YENİDEN REFAH | 204 | 3,3 |
| BBP | 100 | 1,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 100 | 1,6 |
| MEMLEKET | 81 | 1,3 |
| TKP | 12 | 0,2 |
| Diğer (14) | 69 | 1,2 |