Güvenç Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Karaisalı, Adana)
Adana ili Karaisalı ilçesine bağlı Güvenç Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 290 kişi (TÜİK).
Güvenç Mahallesi, Adana ilinin Karaisalı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Güvenç Mahallesi'nin haritası, Karaisalı ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Güvenç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 290 kişidir. 2007 yılında 374 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,7 ile Bekir Şimşek (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Güvenç Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Güvenç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 290 kişidir. 2007 yılında 374 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,5 azaldı.
Güvenç Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Güvenç Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 290 | 1,0 |
| 2021 | 287 | 0,7 |
| 2020 | 285 | -1,7 |
| 2019 | 290 | -3,0 |
| 2018 | 299 | 2,4 |
| 2017 | 292 | -2,3 |
| 2016 | 299 | 3,1 |
| 2015 | 290 | -3,3 |
| 2014 | 300 | -5,1 |
| 2013 | 316 | -1,9 |
| 2012 | 322 | -2,7 |
| 2011 | 331 | -1,8 |
| 2010 | 337 | -5,9 |
| 2009 | 358 | -3,2 |
| 2008 | 370 | -1,1 |
| 2007 | 374 | - |
Güvenç Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Güvenç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Güvenç Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 263, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %61,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,2 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 145 | 61,4 |
| Zeydan Karalar | CHP | 69 | 29,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 12 | 5,1 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,3 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 2 | 0,8 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 0,8 |
| Veli Şahin | Bağımsız | 2 | 0,8 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Karaisalı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 263, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %53,7 ile Bekir Şimşek (MHP) aldı, ikinci sırada %25,2 ile Saadettin Aslan (Bağımsız) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bekir Şimşek | MHP | 130 | 53,7 |
| Saadettin Aslan | Bağımsız | 61 | 25,2 |
| Fadime Geçioğlu | CHP | 33 | 13,6 |
| Kemal Metin | İYİ PARTİ | 7 | 2,9 |
| Akif Serdar Gözüküçük | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,6 |
| Sadullah Genç | SAADET | 3 | 1,2 |
| Ahmet Karaoğlan | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| Salih Toy | YENİDEN REFAH | 1 | 0,4 |
| Ayhan Avcı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Abdurrahim Köylü | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Karaisalı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 263, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %56,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %18,3 ile Bağımsız yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 129 | 56,1 |
| Bağımsız | 42 | 18,3 |
| CHP | 33 | 14,3 |
| İYİ PARTİ | 11 | 4,8 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 2,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,3 |
| SAADET | 3 | 1,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Güvenç Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Güvenç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 241, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %74,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 168 | 74,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 42 | 18,7 |
| Sinan Oğan | 14 | 6,2 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 241, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %75,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 172 | 75,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 55 | 24,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 241, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %40,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %34,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 91 | 40,3 |
| AK PARTİ | 77 | 34,1 |
| İYİ PARTİ | 25 | 11,1 |
| CHP | 17 | 7,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,9 |
| MİLLET | 1 | 0,4 |
| MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,4 |