Hacıali Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Hacıali Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 677 kişi (TÜİK).
Hacıali Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hacıali Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hacıali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 677 kişidir. 2007 yılında 727 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %6,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,9 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hacıali Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hacıali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 677 kişidir. 2007 yılında 727 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %6,9 azaldı.
Hacıali Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hacıali Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 677 | 1,5 |
| 2021 | 667 | -1,6 |
| 2020 | 678 | 0,4 |
| 2019 | 675 | -1,5 |
| 2018 | 685 | -3,1 |
| 2017 | 707 | 5,1 |
| 2016 | 673 | -4,4 |
| 2015 | 704 | 0,9 |
| 2014 | 698 | 1,0 |
| 2013 | 691 | -3,4 |
| 2012 | 715 | -0,3 |
| 2011 | 717 | 0,6 |
| 2010 | 713 | -0,6 |
| 2009 | 717 | -6,6 |
| 2008 | 768 | 5,6 |
| 2007 | 727 | - |
Hacıali Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hacıali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hacıali Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 458, sandığa gidenlerin oranı %85,8. En çok oyu %48,7 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %44,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 181 | 48,7 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 164 | 44,1 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 11 | 3,0 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 5 | 1,3 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 4 | 1,1 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 2 | 0,5 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 0,3 |
| Veli Şahin | Bağımsız | 1 | 0,3 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 458, sandığa gidenlerin oranı %86,2. En çok oyu %48,9 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı, ikinci sırada %42,0 ile Halil Nacar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Demirçalı | CHP | 183 | 48,9 |
| Halil Nacar | AK PARTİ | 157 | 42,0 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 21 | 5,6 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 5 | 1,3 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 3 | 0,8 |
| İbrahim Avşar | AP | 2 | 0,5 |
| Osman Söyler | SAADET | 2 | 0,5 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 458, sandığa gidenlerin oranı %85,8. En çok oyu %52,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 193 | 52,7 |
| AK PARTİ | 139 | 38,0 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 5,7 |
| HÜDA PAR | 5 | 1,4 |
| İYİ PARTİ | 2 | 0,6 |
| GELECEK PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| AB PARTİ | 1 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| SAADET | 1 | 0,3 |
Hacıali Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hacıali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 447, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %74,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 298 | 74,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 86 | 21,6 |
| Sinan Oğan | 15 | 3,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 447, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %76,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 293 | 76,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 92 | 23,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 447, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %65,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 256 | 65,0 |
| CHP | 68 | 17,3 |
| MHP | 15 | 3,8 |
| YENİDEN REFAH | 14 | 3,5 |
| İYİ PARTİ | 12 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 2,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 9 | 2,3 |
| TİP | 3 | 0,8 |
| AB | 3 | 0,8 |
| MİLLET | 2 | 0,5 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |