Yerdelen Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Yerdelen Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 31 kişi (TÜİK).
Yerdelen Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yerdelen Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yerdelen Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 31 kişidir. 2007 yılında 51 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %39,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,0 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yerdelen Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yerdelen Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 31 kişidir. 2007 yılında 51 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %39,2 azaldı.
Yerdelen Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yerdelen Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 31 | -11,4 |
| 2021 | 35 | -7,9 |
| 2020 | 38 | 2,7 |
| 2019 | 37 | 2,8 |
| 2018 | 36 | 9,1 |
| 2017 | 33 | -8,3 |
| 2016 | 36 | 2,9 |
| 2015 | 35 | -12,5 |
| 2014 | 40 | 29,0 |
| 2013 | 31 | -6,1 |
| 2012 | 33 | -26,7 |
| 2011 | 45 | -13,5 |
| 2010 | 52 | 44,4 |
| 2009 | 36 | -34,5 |
| 2008 | 55 | 7,8 |
| 2007 | 51 | - |
Yerdelen Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yerdelen Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yerdelen Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 25, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %60,9 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %30,4 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 14 | 60,9 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 7 | 30,4 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 2 | 8,7 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 25, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %50,0 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı, ikinci sırada %30,0 ile Halil Nacar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Demirçalı | CHP | 10 | 50,0 |
| Halil Nacar | AK PARTİ | 6 | 30,0 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 2 | 10,0 |
| Ahmet Mülayim | DSP | 2 | 10,0 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 25, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %57,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 12 | 57,1 |
| AK PARTİ | 6 | 28,6 |
| DEM Parti | 2 | 9,5 |
| İYİ PARTİ | 1 | 4,8 |
Yerdelen Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yerdelen Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 27, sandığa gidenlerin oranı %118,5. En çok oyu %50,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 50,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 14 | 46,7 |
| Sinan Oğan | 1 | 3,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 27, sandığa gidenlerin oranı %111,1. En çok oyu %53,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 16 | 53,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 46,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 27, sandığa gidenlerin oranı %118,5. En çok oyu %40,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 12 | 40,0 |
| CHP | 8 | 26,7 |
| İYİ PARTİ | 4 | 13,3 |
| MHP | 3 | 10,0 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 3,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 3,3 |