Hacılar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Güdül, Ankara)
Ankara ili Güdül ilçesine bağlı Hacılar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 86 kişi (TÜİK).
Hacılar Mahallesi, Ankara ilinin Güdül ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hacılar Mahallesi'nin haritası, Güdül ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hacılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 86 kişidir. 2013 yılında 92 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,7 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hacılar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hacılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 86 kişidir. 2013 yılında 92 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,5 azaldı.
Hacılar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Hacılar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 86 | 3,6 |
| 2021 | 83 | 0,0 |
| 2020 | 83 | -9,8 |
| 2019 | 92 | -7,1 |
| 2018 | 99 | 41,4 |
| 2017 | 70 | -4,1 |
| 2016 | 73 | 2,8 |
| 2015 | 71 | -5,3 |
| 2014 | 75 | -18,5 |
| 2013 | 92 | - |
Hacılar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hacılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hacılar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %54,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %39,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 67 | 54,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 48 | 39,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 4,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
Güdül Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %46,7 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı, ikinci sırada %45,1 ile Muzaffer Yalçın (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Doğanay | CHP | 57 | 46,7 |
| Muzaffer Yalçın | AK PARTİ | 55 | 45,1 |
| İbrahim Çakır | YENİDEN REFAH | 9 | 7,4 |
| Yeter Saynur Sallı | MEMLEKET | 1 | 0,8 |
Güdül Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 133, sandığa gidenlerin oranı %96,2. En çok oyu %46,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %45,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 57 | 46,7 |
| CHP | 56 | 45,9 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 6,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,8 |
Hacılar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hacılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %58,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 40 | 58,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20 | 29,4 |
| Sinan Oğan | 8 | 11,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %63,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 41 | 63,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 36,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 76, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %42,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 29 | 42,6 |
| MHP | 11 | 16,2 |
| CHP | 11 | 16,2 |
| İYİ PARTİ | 10 | 14,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 4,4 |
| BBP | 2 | 2,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,5 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,5 |