Halitcevriaslangil Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kalecik, Ankara)
Ankara ili Kalecik ilçesine bağlı Halitcevriaslangil Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.990 kişi (TÜİK).
Halitcevriaslangil Mahallesi, Ankara ilinin Kalecik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Halitcevriaslangil Mahallesi'nin haritası, Kalecik ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Halitcevriaslangil Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.990 kişidir. 2007 yılında 2.358 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,0 ile Satılmış Karakoç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Halitcevriaslangil Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Halitcevriaslangil Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.990 kişidir. 2007 yılında 2.358 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,8 arttı.
Halitcevriaslangil Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Halitcevriaslangil Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.990 | 12,7 |
| 2021 | 2.652 | -6,5 |
| 2020 | 2.835 | -3,1 |
| 2019 | 2.926 | 6,7 |
| 2018 | 2.742 | 2,2 |
| 2017 | 2.682 | -0,4 |
| 2016 | 2.692 | 1,5 |
| 2015 | 2.651 | 2,9 |
| 2014 | 2.576 | 3,0 |
| 2013 | 2.501 | 1,5 |
| 2012 | 2.464 | 3,1 |
| 2011 | 2.391 | -1,1 |
| 2010 | 2.417 | 2,1 |
| 2009 | 2.368 | 4,7 |
| 2008 | 2.262 | -4,1 |
| 2007 | 2.358 | - |
Halitcevriaslangil Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Halitcevriaslangil Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Halitcevriaslangil Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.953, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %65,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %30,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 1.008 | 65,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 466 | 30,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 30 | 2,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 11 | 0,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 7 | 0,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,2 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 2 | 0,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 2 | 0,1 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,1 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,2 |
Kalecik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.953, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %58,0 ile Satılmış Karakoç (CHP) aldı, ikinci sırada %36,2 ile Erdal Dal (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Satılmış Karakoç | CHP | 880 | 58,0 |
| Erdal Dal | MHP | 549 | 36,2 |
| Filiz Ulusoy | İYİ PARTİ | 44 | 2,9 |
| Mustafa Karadağlı | YENİDEN REFAH | 17 | 1,1 |
| Ömer Karakoç | SAADET | 7 | 0,5 |
| Yaşar Toprak | BÜYÜK BİRLİK | 5 | 0,3 |
| Mehmet Yurtoğlu | DP | 4 | 0,3 |
| İsmail Hakkı Bektaş | BTP | 3 | 0,2 |
| Halit Tanlak | HÜDA PAR | 3 | 0,2 |
| Alime Aktaş Topal | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,1 |
| Diğer (4) | 4 | 0,3 |
Kalecik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.953, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %57,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %35,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 876 | 57,6 |
| MHP | 536 | 35,2 |
| İYİ PARTİ | 51 | 3,4 |
| YENİDEN REFAH | 25 | 1,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 0,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 4 | 0,3 |
| BTP | 3 | 0,2 |
| EMEP | 3 | 0,2 |
| HÜDA PAR | 3 | 0,2 |
| DP | 3 | 0,2 |
| Diğer (5) | 10 | 0,7 |
Halitcevriaslangil Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Halitcevriaslangil Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.974, sandığa gidenlerin oranı %84,9. En çok oyu %53,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 874 | 53,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 632 | 38,8 |
| Sinan Oğan | 116 | 7,1 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.975, sandığa gidenlerin oranı %80,8. En çok oyu %57,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 904 | 57,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 671 | 42,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.974, sandığa gidenlerin oranı %84,9. En çok oyu %33,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 538 | 33,1 |
| CHP | 402 | 24,7 |
| MHP | 266 | 16,4 |
| İYİ PARTİ | 262 | 16,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 36 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 24 | 1,5 |
| BBP | 18 | 1,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 15 | 0,9 |
| MEMLEKET | 11 | 0,7 |
| TİP | 9 | 0,6 |
| Diğer (11) | 26 | 1,6 |