Halitpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gemlik, Bursa)
Bursa ili Gemlik ilçesine bağlı Halitpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 955 kişi (TÜİK).
Halitpaşa Mahallesi, Bursa ilinin Gemlik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Halitpaşa Mahallesi'nin haritası, Gemlik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Halitpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 955 kişidir. 2007 yılında 1.306 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,3 ile Şükrü Deviren (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Halitpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Halitpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 955 kişidir. 2007 yılında 1.306 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,9 azaldı.
Halitpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Halitpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 955 | 3,4 |
| 2021 | 924 | -4,7 |
| 2020 | 970 | -2,0 |
| 2019 | 990 | -6,2 |
| 2018 | 1.056 | -5,2 |
| 2017 | 1.114 | 5,4 |
| 2016 | 1.057 | 2,4 |
| 2015 | 1.032 | -2,3 |
| 2014 | 1.056 | -1,7 |
| 2013 | 1.074 | -3,5 |
| 2012 | 1.113 | -4,1 |
| 2011 | 1.161 | -7,6 |
| 2010 | 1.256 | -3,0 |
| 2009 | 1.295 | -1,7 |
| 2008 | 1.318 | 0,9 |
| 2007 | 1.306 | - |
Halitpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Halitpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Halitpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 795, sandığa gidenlerin oranı %78,6. En çok oyu %52,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %36,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 316 | 52,4 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 221 | 36,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 21 | 3,5 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 16 | 2,6 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 12 | 2,0 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,2 |
| Sedat Muğurtay | YTP | 3 | 0,5 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 0,5 |
| Ayhan Keser | TKP | 1 | 0,2 |
| Mehmet Emin Türkmen | TKH | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Gemlik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 795, sandığa gidenlerin oranı %78,6. En çok oyu %53,3 ile Şükrü Deviren (CHP) aldı, ikinci sırada %33,5 ile Refik Yılmaz (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Deviren | CHP | 320 | 53,3 |
| Refik Yılmaz | AK PARTİ | 201 | 33,5 |
| Ertuğrul Yavuz | İYİ PARTİ | 22 | 3,7 |
| Gençay Yılmaz | YENİDEN REFAH | 18 | 3,0 |
| Nilüfer Toprakçı | ZAFER PARTİSİ | 11 | 1,8 |
| Ahmet Vakkas Yıldız | SAADET | 11 | 1,8 |
| Hadice Ateş | DEM Parti | 7 | 1,2 |
| Nazan Bozan | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Berkay Yılmaz | MİLLİ YOL | 2 | 0,3 |
| Bayram Önal | Bağımsız | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 0,7 |
Gemlik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 795, sandığa gidenlerin oranı %78,5. En çok oyu %49,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 297 | 49,4 |
| AK PARTİ | 207 | 34,4 |
| İYİ PARTİ | 39 | 6,5 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 13 | 2,2 |
| DEM Parti | 11 | 1,8 |
| SAADET | 10 | 1,7 |
| MİLLİ YOL | 2 | 0,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| TİP | 1 | 0,2 |
Halitpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Halitpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 774, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %53,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 345 | 53,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 255 | 39,6 |
| Sinan Oğan | 36 | 5,6 |
| Muharrem İnce | 8 | 1,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 775, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %59,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 374 | 59,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 256 | 40,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 774, sandığa gidenlerin oranı %85,5. En çok oyu %30,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 200 | 30,9 |
| AK PARTİ | 182 | 28,1 |
| İYİ PARTİ | 110 | 17,0 |
| MHP | 44 | 6,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 28 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 2,5 |
| MEMLEKET | 15 | 2,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 1,5 |
| BBP | 8 | 1,2 |
| GENÇPARTİ | 7 | 1,1 |
| Diğer (8) | 15 | 2,3 |