Balıkpazarı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gemlik, Bursa)
Bursa ili Gemlik ilçesine bağlı Balıkpazarı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.652 kişi (TÜİK).
Balıkpazarı Mahallesi, Bursa ilinin Gemlik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Balıkpazarı Mahallesi'nin haritası, Gemlik ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Balıkpazarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.652 kişidir. 2007 yılında 2.155 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %23,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,1 ile Şükrü Deviren (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Balıkpazarı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Balıkpazarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.652 kişidir. 2007 yılında 2.155 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %23,3 azaldı.
Balıkpazarı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Balıkpazarı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.652 | -1,3 |
| 2021 | 1.674 | -4,8 |
| 2020 | 1.758 | 0,3 |
| 2019 | 1.752 | -4,3 |
| 2018 | 1.830 | -2,8 |
| 2017 | 1.883 | -2,0 |
| 2016 | 1.922 | -0,6 |
| 2015 | 1.934 | -1,0 |
| 2014 | 1.953 | 0,7 |
| 2013 | 1.939 | -6,5 |
| 2012 | 2.073 | -3,5 |
| 2011 | 2.149 | 0,2 |
| 2010 | 2.145 | 1,1 |
| 2009 | 2.122 | -2,6 |
| 2008 | 2.178 | 1,1 |
| 2007 | 2.155 | - |
Balıkpazarı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Balıkpazarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Balıkpazarı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.387, sandığa gidenlerin oranı %76,3. En çok oyu %60,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) aldı, ikinci sırada %30,6 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Bozbey | CHP | 618 | 60,9 |
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 311 | 30,6 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 22 | 2,2 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 20 | 2,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 15 | 1,5 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 8 | 0,8 |
| İkram Akkaya | SAADET | 7 | 0,7 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 3 | 0,3 |
| Hasan Aydın | BTP | 3 | 0,3 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,2 |
| Diğer (5) | 6 | 0,6 |
Gemlik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.387, sandığa gidenlerin oranı %75,5. En çok oyu %61,1 ile Şükrü Deviren (CHP) aldı, ikinci sırada %28,6 ile Refik Yılmaz (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Deviren | CHP | 618 | 61,1 |
| Refik Yılmaz | AK PARTİ | 289 | 28,6 |
| Nilüfer Toprakçı | ZAFER PARTİSİ | 22 | 2,2 |
| Ertuğrul Yavuz | İYİ PARTİ | 21 | 2,1 |
| Gençay Yılmaz | YENİDEN REFAH | 19 | 1,9 |
| Ahmet Vakkas Yıldız | SAADET | 14 | 1,4 |
| Berkay Yılmaz | MİLLİ YOL | 6 | 0,6 |
| Hadice Ateş | DEM Parti | 5 | 0,5 |
| Nazan Bozan | MEMLEKET | 4 | 0,4 |
| Cihan Palabıyık | GELECEK PARTİSİ | 4 | 0,4 |
| Diğer (6) | 9 | 0,9 |
Gemlik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.387, sandığa gidenlerin oranı %76,3. En çok oyu %56,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 578 | 56,8 |
| AK PARTİ | 292 | 28,7 |
| İYİ PARTİ | 46 | 4,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 27 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 24 | 2,4 |
| SAADET | 13 | 1,3 |
| DEM Parti | 11 | 1,1 |
| GELECEK PARTİSİ | 9 | 0,9 |
| MİLLİ YOL | 5 | 0,5 |
| MEMLEKET | 3 | 0,3 |
| Diğer (7) | 9 | 0,9 |
Balıkpazarı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Balıkpazarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.372, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %55,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %36,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 668 | 55,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 436 | 36,5 |
| Sinan Oğan | 86 | 7,2 |
| Muharrem İnce | 6 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.374, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %61,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 703 | 61,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 446 | 38,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.372, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %36,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 429 | 36,3 |
| AK PARTİ | 312 | 26,4 |
| İYİ PARTİ | 185 | 15,7 |
| MHP | 107 | 9,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 34 | 2,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 32 | 2,7 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 1,4 |
| MEMLEKET | 15 | 1,3 |
| GENÇPARTİ | 7 | 0,6 |
| BBP | 7 | 0,6 |
| Diğer (7) | 16 | 1,3 |