Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.579 kişi (TÜİK).
Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.579 kişidir. 2007 yılında 2.131 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %25,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,8 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.579 kişidir. 2007 yılında 2.131 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %25,9 azaldı.
Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.579 | -5,3 |
| 2021 | 1.668 | 1,0 |
| 2020 | 1.651 | -2,3 |
| 2019 | 1.690 | -7,2 |
| 2018 | 1.821 | -6,1 |
| 2017 | 1.940 | -4,4 |
| 2016 | 2.029 | -1,6 |
| 2015 | 2.063 | -4,0 |
| 2014 | 2.150 | -1,7 |
| 2013 | 2.187 | -0,3 |
| 2012 | 2.193 | -1,5 |
| 2011 | 2.227 | -1,2 |
| 2010 | 2.255 | 0,9 |
| 2009 | 2.234 | 3,4 |
| 2008 | 2.161 | 1,4 |
| 2007 | 2.131 | - |
Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.214, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %53,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %35,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 528 | 53,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 345 | 35,2 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 55 | 5,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 15 | 1,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 9 | 0,9 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 5 | 0,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 0,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,4 |
| Serkan Ünver | YTP | 4 | 0,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,2 |
| Diğer (6) | 8 | 0,8 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.214, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %43,8 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı, ikinci sırada %43,1 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Barış Aşkın | CHP | 421 | 43,8 |
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 414 | 43,1 |
| Erkin Akbay | DEM Parti | 61 | 6,3 |
| Seyfettin Boğazli | YENİDEN REFAH | 21 | 2,2 |
| Mevlüt Demir | SAADET | 17 | 1,8 |
| Raşit Seymen | TKP | 8 | 0,8 |
| İsmail Yardımcı | HÜDA PAR | 6 | 0,6 |
| Kerim Alçıkaya | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,5 |
| Esra Murat | MEMLEKET | 4 | 0,4 |
| Emre Turan | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,2 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.214, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %40,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 389 | 40,7 |
| AK PARTİ | 381 | 39,9 |
| DEM Parti | 91 | 9,5 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 2,1 |
| Bağımsız | 18 | 1,9 |
| SAADET | 10 | 1,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 9 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 0,7 |
| MEMLEKET | 5 | 0,5 |
| TKP | 5 | 0,5 |
| Diğer (7) | 20 | 2,1 |
Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hasanoğlan Havuzbaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.214, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %49,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 527 | 49,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 462 | 43,7 |
| Sinan Oğan | 66 | 6,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.214, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %53,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 550 | 53,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 479 | 46,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.214, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %29,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 304 | 29,2 |
| CHP | 189 | 18,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 184 | 17,7 |
| İYİ PARTİ | 143 | 13,7 |
| MHP | 120 | 11,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 24 | 2,3 |
| BBP | 20 | 1,9 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 0,9 |
| AP | 5 | 0,5 |
| ANAP | 4 | 0,4 |
| Diğer (8) | 19 | 1,8 |